Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ekim 2019 Pazar
TMO Mahsul Alımlarına Başladı
Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından Lisanslı Depolar üzerinden mahsul alımına başladı.
Kategori : Tarım
17 Haziran 2019 11:50
 
TMO Mahsul Alımlarına Başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından Lisanslı Depolar üzerinden mahsul alımına başladı.

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram konu ile ilgili yaptığı açıklama, ‘Üreticilerimiz ürünlerini Karamanda bulunan lisanslı depolar üzerinden Toprak Mahsulleri Ofisi’ne satabilirler. Lisanslı Depolara ürün teslim eden üreticilerimiz %2 stopaj ve SGK kesintisinden muaf olacaklardır.

Ürünlerini Lisanslı Depoya teslim eden üreticilerimize 25 TL/TON nakliye ücreti desteği ve yetkili sınıflandırıcı tarafından yapılan analizler için 25 TL analiz ücreti desteği verilecektir. Ürün teslimi yapan üreticilerimize Lisanslı Depolarda muhafaza ettikleri ürünler için 6 ay süreyle 6 TL/Ay depo kira desteği de verilecektir.

Üreticiler ve tarımsal amaçlı kooperatifler için, Tarım Kredi veya Ziraat Bankası’ndan (ELÜS tutarının %75’ine kadar, azami 9 ay vade) kullanılan kredi faizinin tamamı devlet tarafından karşılanacaktır.

Ürün teslimi yapacak üreticilerimiz, İl Tarım Müdürlüğünden ÇKS bilgilerini güncellemesi, Kimlik belgesi ile herhangi bir bankadan açılmış yatırım hesabının bulunması gerekmektedir.

Gerekli şartları yerine getiren üreticilerimiz, ürünlerini lisanslı depolara hızlı bir şekilde, sıra beklemeden ve randevu almadan teslim edebileceklerdir.’ dedi.

 

Okunma : 1730
seç
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Binlerce kişiye Karaman'ın nerede olduğunu öğretti
16 Ekim 2019 Okunma: 10185 Yaşam
Traktörün altında can verdi
16 Ekim 2019 Okunma: 9726 Asayiş
SON DAKİKA: AK Parti Merkez İlçe Başkanı Atandı
16 Ekim 2019 Okunma: 9532 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın