Karamandan.com

Karamandan.com

19 Ağustos 2019 Pazartesi
Sürü Büyütme ve Yenileme Desteği
Tarım ve Orman Bakanlığınca başlatılan "Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi" çalışmaları kapsamında Karaman'da "Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi" bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Kategori : Tarım
07 Ağustos 2019 12:20
 
Sürü Büyütme ve Yenileme Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığınca başlatılan "Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi" çalışmaları kapsamında Karaman'da "Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi" bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığınca Türkiye'nin damızlık ve kasaplık ihtiyacının karşılanması, ithalatın azaltılması, kırmızı et ihtiyacının karşılanması amacıyla, sığırlarda, "Döl Verimliliğinin Artırılması ve Etçi Irklar ve Melezlerinin Yaygınlaştırılması", küçükbaş hayvanlarda ise, hayvan sayımızı artırmak, sürülerin gençleştirilmesini sağlamak, ideal sürü büyüklüğüne ulaşmak, sürdürülebilir ve ekonomik hayvancılığı teşvik etmek, kırsal alanda istihdamı artırmak ve çayır, mera ve yaylakların daha etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla  "Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi" çalışmaları başlatıldı.

Söz konusu destekleme hakkında Karaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıda bakanlığın Hayvancılık Genel Müdürlüğü Islah ve Geliştirme Daire Başkanlığında görevli konu uzmanları Ziraat Mühendisi Özkan Şahbaz ve Veteriner Hekim Serpil Selvi tarafından bilgiler verildi.

2 Ağustos 2019 tarihinde düzenlenen toplantıya İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Abdullah Kaya, İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, yetiştirici birlik ve oda başkanları ile yetiştiriciler katıldı.

Ziraat Mühendisi Özkan Şahbaz ve Veteriner Hekim Serpil Selvi, 2019 yılından itibaren gerçekleşecek “Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi" hakkında verdikleri bilgilerde, 10 Ağustos 2017 ile 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında doğan kuzu ve oğlakların 15- 27 aylık yaş aralığında anaç olduklarındaki yerinde tespitler sonucunda, sürüdeki %20 lik artış şartıyla, anaç desteği olan 25 TL/baş 'a ilave olarak, 100TL/baş ödeme yapılacağını söylediler.

Koyun Keçi Bilgi Sistemine kayıtlı yetişticiler başvurmak sayılacak

2019 yılı anaç koyun keçi desteklemelerine başvuru yapan, Koyun Keçi Bilgi Sistemine kayıtlı son 2 yılda destek almış yetiştiriciler doğrudan bu desteğe de başvuru yapmış sayılacak.

 

Okunma : 825
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman’da namaz sırasında cami tavanı çöktü
16 Ağustos 2019 Okunma: 12591 Gündem
Karaman'da bıçaklı kavga 
15 Ağustos 2019 Okunma: 11900 Asayiş
Direksiyon başında rahatsızlanan adam öldü
16 Ağustos 2019 Okunma: 8605 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın