Karamandan.com

Karamandan.com

26 Nisan 2018 Perşembe
Sıvı solucan gübresi yaygınlaşıyor
Karaman'da solucan gübresi üzerine çalışan OR-MET Tarım Satış Müdürü Evren Şirin "Sıvı solucan gübresi ile çiftçimizin tanışma vakti geldi" dedi.
Kategori : Tarım
15 Haziran 2017 14:10
 
Sıvı solucan gübresi yaygınlaşıyor

Karaman'da solucan gübresi üzerine çalışan OR-MET Tarım Satış Müdürü Evren Şirin "Sıvı solucan gübresi ile çiftçimizin tanışma vakti geldi" dedi.

Canlı bakteriyel bir gübre olan Dr. Q Quality Organik gübre, su içermez, çiftçiler tarafından su ile aktif edilerek kullanılır. 

Karamandan.com haber sitesine açıklamalarda bulunan Dr. Q Quality Organik Gübre üreticisi OR-MET Tarım Satış Müdürü Evren Şirin "Üç yıldır solucan gübresi ile ilgili uğraşmalarımızın sonucu olarak tesisleşme yolunda bir adım daha atarak damlama yapraktan uygulanabilir forumda sıvı solucan gübreleri imal etmiş bulunmaktayız. Satışa sunduğumuz ürün kesinlikle su içermez ve damlama yaprak su ile karıştırılınca yarayışlı enzimler ve bakteriler aktif hale gelmektedir. 

Bu solucan gübresi aynı zamanda mısır, pancar, fasülye ve nohut tarlasında da kullanılmaktadır. Hızla yayılır sadece bahçe ve tarladaki ürünlerindeki değil hobi bahçelerinde süs bitkilerinde çam veya benzer ağaç guruplarında da yüksek kalitede ve gelişme gösterdiği örneklerle ispat edilmiş durumdadır. 

Halkımızın tamamen organik yapı içeren bu gübrelerle tanışma vakti gelmiştir." dedi

Gerçek kalitede sıvı solucan gübresi satış ve tanıtım adresi;
Eski Odun Pazarı, Eski Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Karşısı Karaman
Telefon: Evren şirin 0532 320 45 24

 

SOLUCAN GÜBRESİNİN DEĞERİ
Solucan gübresi insanoğlunun bildiği besin açısından en zengin gübre türüdür, bitki gelişimini piyasadaki diğer tüm doğal ürünlerden daha kuvvetli uyarır. Solucan gübresi doğal ve organiktir ve % 99 saftır, bu özellikleri nedeniyle solucan gübresi giderek daha geniş kitlelerin kendi bahçelerinde organik ve sağlıklı bitkiler yetiştirmeye başladığı günümüzde en çok aranan organik gübrelerden biridir. Solucan gübresi zamanın başlangıcından beri var olan ve Yaratıcı’nın bize bahşettiği orijinal doğal gübredir, insanoğlu her geçen gün solucan gübresinin tarım ve bahçecilik için ne kadar çok yararı olduğunu keşfetmektedir.

Kompostlama sürecini gerçekleştiren solucanlar organik maddeleri tüketir ve solucan gübresi denilen ve doğal ya da organik gübre olarak kullanılabilen minik topakları dışkılarlar. Organik yetiştiriciler için bu doğal gübre çok önemlidir çünkü solucan gübresi toprağın pH’ını dengeler ve nemin korunmasına yardımcı olur. Bitkiler organik bir gübre olan solucan gübresine bayılır! Solucan gübresi sıradan toprak üst katmanına kıyasla 5-11 kat daha fazla nitrojen, potasyum, kalsiyum, fosfor, potas, magnezyum içerir, ayrıca mangan, bakır, çinko, kobalt, boraks, demir, karbon gibi eser elementler ve nitratlar gibi mikro besinler açısından da son derece zengindir. Doğal dengeli bu gübredeki tüm besin maddeleri yüksek biyo-erişilebilirlikleriyle bitkilerce kolayca topraktan alınabilir. Solucanların sindirim sisteminde işlenen organik maddeler sıradan bir toprağa kıyasla çok daha yoğun ve kolayca emilebilir doğal formlara dönüştürülür. Mineraller suda çözünebilir durumdadır ve yavaş yavaş toprağa salınarak bitkilerin ihtiyaç duyduklarında kolayca alabilecekleri formlara dönüşür, bu da gübrenin hem anında kullanılabilmesini hem de uzun vadede toprağın düzenli olarak gübrelenmesini sağlar. Gübreye bu muhteşem özelliğini solucanın inanılmaz sindirim sürecinde gübre taneciklerinin yüzeyine salgılanan özel bir yağ verir. Bu tabaka 2 aylık bir süre boyunca kademeli olarak aşınır. Dolayısıyla bitki besin maddeleri hem anında kullanılabilir durumdadır hem de gübrenin yavaş yavaş erimesiyle daha uzun süre toprağa yayılır. Dahası solucanlar gübrelerine yararlı toprak mikroplarını da ekler, bu mikroorganizmalar bitki kökleriyle simbiyotik bir ilişkiye girerek bitkinin topraktan besinleri almasına yardımcı olur. Bir fayda daha! Solucan gübresi bu anlamda CANLI bir gübredir, havadan ek besinleri çekmeyi sağlayan yararlı bakterilerle ve diğer organizmalarla doludur.

Solucan gübresi suni ticari gübrelerden ve hatta birçok doğal gübreden çok daha güçlü bir performans sağlar. Aynı zamanda tüm konsantrasyonlarda bitkiler, hayvanlar ve insanlar için tamamen güvenlidir. Hatta doğada normal şartlarda üretilen miktardan daha yüksek konsantrasyonda kullanıldığında muazzam yararlar sağlar, bunlar arasında:

- Bitkilerde güçlü ve sağlıklı büyüme

- Yoğun saçaklı kök sistemi oluşumunun desteklenmesi 

- Toprağın daha iyi havalandırılması 

- Bitki patojenlerinin ve kökleri yiyen nematodların kontrolü bulunmaktadır. 

Evet, solucan gübresi bulabileceğiniz en güvenli ve doğal gübredir. Hiçbir kimyasal içermeyen solucan gübresi son derece güvenli bir gübre olup, beklenilenin aksine kesinlikle kötü bir kokusu yoktur, hafifçe hissedeceğiniz tek koku yağmur sonrası bir ormanda duyacağınız zengin, bereketli muhteşem doğal toprak kokusudur. Solucanın sindirim sistemindeki bakteriler solucanın tükettiği organik atıkları bu müthiş doğal gübreye dönüştürür. Organik atıkların geçirdikleri kimyasal değişiklikler arasında kokuların giderilmesi ve nötralizasyon da bulunmaktadır. Dolayısıyla solucan gübresi nötr (pH 7) ve kokusuzdur. İçerdiği bakteriler sayesinde solucan gübresindeki süreçler toprakta da devam eder, mikrobiyolojik aktivite teşvik edilir. Bu organik gübre kesinlikle güvenlidir! Aşırı kullanım ya da yanlış kullanım gibi riskler söz konusu değildir, ticari gübrelerde karşılaşılan bitkilerin yanması, genç bitkilerin kuruması ve köklerin ölmesi gibi tehlikeler kesinlikle yaşanmaz.

ORGANİK SIVI SOLUCAN GÜBRESİNİN AVANTAJLARI VE BİLİNMESİ GEREKENLER

%100 Organik Sıvı Solucan Gübresi titiz bir biçimde demlendirilmiş solucan gübresi karışımı olup sağlıklı bir bitki gelişimi için gerekli faydalı toprak mikroplarını, besin maddelerini, mineralleri ve eser elementleri stabilize bir formda sunar.

Modern tarım uygulamaları ve kimyasallar toprak yapısı verimliliği ve topraktaki mikroorganizmalar üzerinde tümüyle olumsuz bir etkiye sahiptir. Yararlı toprak mikroplarıyla bitkilerine alabileceği besin maddelerini uygulaması kolay, organik ve kimyasal içermeyen sıvı bir formda bir araya getirerek topraklarımızı zehirlerden arındırma, tarım arazilerini ve bahçe topraklarını yeniden eski haline getirme mücadelesine başlayabiliriz.

 %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi son derece zengin bir besin ve mineral karışımı sağlamaktadır. Solucanın sindirim sisteminde yer alan bir enzim tüm besinleri ve eser elementleri suda çözünür hale getirerek bitkilerin kullanabileceği bir forma sokmaktadır.

%100 Organik Sıvı Solucan Gübresini bitkilere yapraktan uygulayabileceğiniz gibi toprak yüzeyinden de verebilir, kimyasal gübrelerin öldürdüğü mikroorganizmaları ve biyolojik yaşamı yeniden canlandırabilirsiniz. Dahası bitkilerin büyümek için ihtiyaç duydukları tüm mikro besinleri ve eser elementleri bitkilerin alabileceği bir formda sunmuş olursunuz. 

SIVI SOLUCAN GÜBRESİNİN DEĞERİ

 %100 Organik Sıvı Solucan gübresi başta detoks ihtiyacı olan erozyona uğramış topraklar olmak üzere hem bitkilerin hem de her türlü toprağın sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi kullanılmasının diğer yararları şunlardır:

Toprağın verimliliğinde artış.
Çiçeklenmede artış (meyve çiçeklerinin büyümesini artırır).
Zararlıların ve hastalıkların kontrolü.
Bitkilerin daha güçlü büyümesi.
Toprak biyolojisinin güçlenmesi.


SIVI SOLUCAN GÜBRESİNİN FAYDALARI

%100 Organik Sıvı Solucan gübresi faydalı mikroplar ve bitki besinleri açısından zengin bir gübredir. Granül formdaki solucan gübresiyle aynı faydaları sunan sıvı bir ürün olup organik ve doğaldır. İstediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz, bitkileri kesinlikle yakmaz. Çevre dostudur.

%100 Organik Sıvı Solucan gübresinin yararları:

Toprağa aktif mikroorganizma popülasyonu katar.
Ürün büyüklüğünü ve verimi artırır.
Toprağın su tutma kapasitesini geliştirir.
Bitki besleyici maddeleri yavaş bir salınımla verir.
Lezzetli meyve ve sebze üretimi
Bitkilerinizi ve toprağınızı güçlendirir.
Toksik değildir.
Kendiniz, çocuklarınız veya hayvanlarınız için hiçbir tehlikesi yoktur.
Organik bir ot öldürücüdür (yabani ot büyümesini azaltmaya yardımcı olur).

Dr. Q Quality Organik gübre
Eski Odun Pazarı, Eski Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Karşısı Karaman
Telefon: Evren şirin 0532 320 45 24

Okunma : 7643
Foto galeri
Gündem haberleri
Karaman'da silahlı saldırı
22 Nisan 2018 Okunma: 17634 Asayiş
Taşlık alanı badem bahçesine dönüştürdü
25 Nisan 2018 Okunma: 16748 Tarım
900 İŞÇİ ALINACAK
24 Nisan 2018 Okunma: 11814 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın