Karamandan.com

Karamandan.com

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Şeker'de Pancar Alımı Başladı
Karamanlı çifçiler ve bölge halkı için yeni bir sezon başladı.
Kategori : Tarım
16 Eylül 2019 14:54
 
Şeker'de Pancar Alımı Başladı

Karamanlı çifçiler ve bölge halkı için yeni bir sezon başladı. Ereğli Şeker Fabrikasında 2019-2020 -  31. dönem pancar işleme sezonu başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılışa Ereğli Şeker Fabrikası Müdür Vekili Mehmet Yüksel, Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Talha Uzer, Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Ereğli Şeker İş sendikası
Başkanı Yüksel İlaslan, AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ve çok sayıda davetli katıldı. 

Açılışta konuşan Ereğli Şeker Fabrikası Müdür Vekili Mehmet Yüksel, kampanya döneminin ülkeye, çiftçilere ve çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.

Mehmet Bayram; Bereketli Olsun....

Şeker alım sezonu açılış törerine katılan Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram "Bereketli Olsun" temennisinde bulundu. Bayram açıklamasında; "2019- 2020. Sezonu Pancar alım kampanyasını Ereğli Şeker Fabrikamızda dualarla başlattık. Çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun, bereketli bol kazançlı bir kampanyayı daha kazasız belasız yaşamayı Allah nasip eylesin." dedi

Ereğli Pancar Üreticileri Kooperatifi Başkanı Talha Üzer ve Ereğli Şeker İş sendikası Başkanı Yüksel İlaslan yaptıkları konuşmalarında; Fabrikamız, bizde var olan tarımsal üretim kültürünün üzerine sanayi üretim kültürünü de katarak bölgemizi ve ilçemizi kalkındırdığına değinen başkanlar 2019-2020 Yılı 31. pancar alım kampanya döneminin ülkeye, çiftçilere ve Fabrika çalışanlarına hayırlı olması ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından fabrikaya ilk pancarı teslim eden çiftçilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.

Okunma : 6709
Foto galeri
EKSPERTİZ
karaman


atsepete
guney sigorta
seç
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 9750 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 8359 Asayiş
Karaman Sokakları boş kaldı!
23 Mayıs 2020 Okunma: 5793 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın