Karamandan.com

Karamandan.com

04 Aralık 2020 Cuma
Pancar çilesi bitmiyor! Başkan Bayram çiftçiyle nöbet tutuyor
Karaman'da pancar alımı için açılan Kızık ve Kılbasan kantarları arızalı olarak işleme başladı.
Kategori : Tarım
28 Ekim 2020 14:50
 
Pancar çilesi bitmiyor! Başkan Bayram çiftçiyle nöbet tutuyor
karaman

Karaman'da pancar alımı için açılan Kızık ve Kılbasan kantarları arızalı olarak işleme başladı. Kızık kantarındaki arıza giderilirken Kılbasan kantarındaki arıza devam ediyor. Başkan Bayram ise çiftçi ile beraber pancar nöbeti tutuyor.

Karaman'da pancar alımı için açılan Kızık ve Kılbasan kantarları boşaltma liflerindeki arıza nedeni ile alım yapmaya başlamayamadı. Bugün itibari ile Kızık kantarındaki arıza giderilerek alım işlemi başladı fakat Kılbasan kantarındaki sorun devam ediyor.

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, üreticilerin çilelerini yakından takip ederek dertlerine ortak oldu. Başkan Bayram sorunların giderilmesi için çağrıda bulunurken, üreticilerle beraber pancar nöbeti tutmaya başladı.

"Köklü çözüm olmazsa çiftçinin çilesi hiç bitmeyecek"

Başkan Bayram konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Dün itibariyle açılan Karaman merkez Kızık ve Kılbasan kantarlarının hepsi sorunlu açıldı.

Kızık kantarında olan arıza  giderildi, alım başladı ama maalesef  Kılbasan'da sorun devam ediyor. Boşaltma liflerinde Ereğli Şeker Fabrikasının teknik ekibi arızayı gidermek için uğraşıyor.

Görünen o ki bu yıl kantarlarda sorun bitmeyecek. Çiftçimiz haklı olarak isyan ediyor. Bu sorunların çözüme kavuşturulması için AK Parti Milletvekilleri Sayın Recep Şeker ve Sayın Selman Oğuzhan Eser ile gece saatlerine kadar görüşmeler yaparak sorunlarımızı ilettik.

Kendileri Türk Şeker Genel Müdürü ile görüştüklerini, gerekli çalışmaların yapılması için  talimat verdiğini belirtmişlerdir. Sabah itibari ile arıza giderme çalışmaları başlatılmıştır.

Sahada gördüğümüz, bu yıl bu kantarlarda soruna köklü çözüm bulunmaz ise sadece suçu üretmek olan çiftçimizin rezilliğinin hiç bitmeyeceğidir." dedi.

 

Okunma : 6684
Foto galeri
sağlam pen
Yavuzlar iplik
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman pandemide ne durumda?
30 Kasım 2020 Okunma: 13038 Sağlık
Karaman'da yıkıntıdan kafatası çıktı
02 Aralık 2020 Okunma: 9031 Asayiş
Genç Kadın Sokak Ortasında Bıçaklandı
30 Kasım 2020 Okunma: 8486 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın