Karamandan.com

Karamandan.com

13 Aralık 2019 Cuma
Mısır satarken dolandırıcılara dikkat!
Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, mısır satmak isteyen üreticilerden çok sayıda dolandırıcı şikayeti geldiğini söyledi.
Kategori : Tarım
11 Kasım 2019 11:02
 
Mısır satarken dolandırıcılara dikkat!

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, mısır satmak isteyen üreticilerden çok sayıda dolandırıcı şikayeti geldiğini söyledi.

Başkan Bayram konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Çiftçilerimiz Mısır hasadının başlaması ile birlikte ürünlerini en iyi fiyata satıp, yıl boyu alın teri ve emekleriyle yetiştirdikleri ürünlerini satmak istemektedir. Fakat kendilerine tüccar görüntüsü veren dolandırıcıların ortaya çıktığına dair üreticilerimizden şikayetler gelmektedir.

Mısır hasadının yoğunlaştığı şu günlerde Üreticilerimiz bu türlü kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Üreticilerimiz kendilerine alıcı kılığında gelenlerden vergi levhası, şirketin ticari sicil gazetesinde yer alıp almadığı, ticaret odasında kayıtlı olup olmadığını araştırmaları ve her şeyden emin olduktan sonra ürünlerini satmaları gerekiyor.

Kendilerine tüccar olduğunu belirterek gelen kişi zaten yalan söylüyorsa ve amacı çiftçiyi dolandırmaksa, bu araştırmadan çekinip ortadan kaybolacaktır.

Üreticilerimizin özellikle mısırlarını gönderecekleri kamyonların plakalarını almaları gerekiyor. Bizim iyi niyetle alışveriş eden tüccarlara sözümüz yok, fakat çiftçiyi dolandırmak adına tüccar kimliğine bürünenler, hem üretici, hem de gerçek tüccarları mağdur edemesin diye bu önemli uyarıyı yapmakta yarar görüyoruz.” dedi.

 

Okunma : 6028
YARIŞMA
EKSPERTİZ
İSABET
maboto
seç
MEVLANA YEMEK
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman’da karı-kocayı trafik kazası ayırdı  
09 Aralık 2019 Okunma: 14455 Asayiş
Karaman'da 4 kişi suçüstü yakalandı!
09 Aralık 2019 Okunma: 11431 Asayiş
Karaman'a önce bol yağmur ardından sağanak kar!
10 Aralık 2019 Okunma: 9832 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın