Karamandan.com

Karamandan.com

24 Haziran 2019 Pazartesi
Karaman'da obruk oluştu
Karaman'da bir tarlada 20 metre çapında 10 metre derinliğinde obruk meydana geldi.
Kategori : Tarım
09 Mayıs 2019 17:19
 
Karaman'da obruk oluştu

Karaman'da bir tarlada 20 metre çapında 10 metre derinliğinde obruk meydana geldi. 

Merkeze bağlı Akçaşehir beldesinde çiftçilik yapan Ümit Çöğürcü, Depeliyer mevkisindeki ayçiçeği ekili tarlasında obruk oluştuğunu fark edince, durumu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile belediye yetkililerine bildirdi.

İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, obruğun çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Tarlanın sahibi Çöğürcü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2016 yılında da bölgeye yakın yerde bir obruğun oluştuğunu söyledi.

Obruğun tarlasının tam ortasında olduğunu belirten Çöğürcü, "Neyse ki tarlada kimse yokken oluşmuş. Komşularım haber verdi. Durumu yetkililere bildirdik. Gelip incelediler. Şu anda kimseyi yaklaştırmıyoruz." dedi.

Karapınar ilçesine komşu

Akçaşehir Belediye Başkanı Hikmet Yirşen de beldelerinin sık sık obruk oluşumlarının yaşandığı Konya'nın Karapınar ilçesi ile komşu olduğuna dikkati çekti.

Bölgenin coğrafi yapısının Karapınar ile benzerlik gösterdiğini ve bunun belde sakinlerinde tedirginliğe neden olduğunu anlatan Yirşen, şunları kaydetti:

"Karapınar ilçesi ile neredeyse tarlalarımız birleşik. Sık sık oradaki obruk haberlerini izliyorduk. Bizim başımıza da geldi. Yetkililer inceleme yaptı. Neden oluştuğu bilinmiyor, etrafı çevrili. Tesellimiz; ölen veya yaralanan kimsenin olmaması. Belde halkı tedirgin, çünkü daha önce pek görmediğimiz bir şey. Yer altı sularımız çekildi. Burada yer altını besleyen sular gölet ve barajlarla toplanınca su seviyesi aşağılara düştü."

 

Okunma : 4600
Foto galeri
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da piknik alanında "sarıkız" paniği
22 Haziran 2019 Okunma: 16063 Gündem
TOKİ Kırbağı Kura Sonuçları Açıklandı!
21 Haziran 2019 Okunma: 15461 Gündem
TOKİ Karaman Kırbağı Kura Çekilişi Yapıldı!
21 Haziran 2019 Okunma: 13131 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın