Karamandan.com

Karamandan.com

25 Nisan 2019 Perşembe
Karaman’da “Koç Teke İstasyonu” projesi hayata geçiyor
Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nden hayvancılık için umut vadeden proje hayata geçiyor.
Kategori : Tarım
15 Nisan 2019 14:50
 
Karaman’da “Koç Teke İstasyonu” projesi hayata geçiyor

Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nden hayvancılık için umut vadeden proje hayata geçiyor.

Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman ve Demirel Mimarlık Yöneticisi Fatih Demirel arasında “Koç Teke İstasyonu” projesi yapım ve hizmet sözleşmesi imzalandı.

Yaklaşık 6 ay içerisinde yapımı tamamlanarak çiftçilerin hizmetine verilmesi planlanan tesis tamamen Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin kendi kaynaklarıyla inşa ediliyor.

Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “İlimiz küçükbaş hayvancılığının gelişmesi ve ırk ıslahının sağlanması için yetiştiricilerimizin damızlık değeri yüksek, kaliteli ve sağlıklı damızlık erkek materyal temin edebilecekleri yaklaşık 1000 baş kapasiteli koç-teke istasyon yapım sözleşmesini imzaladık. 

Projemizde öncelikle akkaraman, merinos ve kıl keçisi ırkları üzerine yapılacak olan istasyonumuz toplamda 5120 m2 alanda 1500 m2 kapalı alan, 3000 m2 gezinti alanı ve 150 m2 işletme binası alanına sahip olacak. ”dedi.

Ülke politikalarında hayvancılığın önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Yücel Yaman “Karaman Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak hem ilimiz hem de ülkemiz hayvancılığının gelişmesine büyük katkı sağlayacak Koç-Teke İstasyonu’nun Karaman’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. ”dedi.

Okunma : 2990
Foto galeri
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da Yangın!
21 Nisan 2019 Okunma: 13815 Asayiş
Başkan Kalaycı’dan Çocuklara Müjde
22 Nisan 2019 Okunma: 12536 Gündem
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN 8 İSİM ANKARAYA ÇAĞRILDI
23 Nisan 2019 Okunma: 11715 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın