Karamandan.com

Karamandan.com

11 Ağustos 2020 Salı
Tarihi Bedesten için gece-gündüz mesai
Bafra Belediyesi, uzun bir süredir hizmet alamayan Tarihi Bedestende başlattığı çakışmaları sonuçlandırmak için gece-gündüz çalışıyor.
Kategori : Tarih
29 Temmuz 2020 17:00
 
Tarihi Bedesten için gece-gündüz mesai

Bafra Belediyesi, uzun bir süredir hizmet alamayan Tarihi Bedestende başlattığı çakışmaları sonuçlandırmak için gece-gündüz çalışıyor.

Belediye ekipleri yetkili birimlerle görüşme ve istişareleri gerçekleştirerek alanda başlatılan, doğal gaz, kanalizasyon gibi tüm alt yapı çalışmaları tamamladı. Ekipler tarihi bedestende gerçekleştirdiği çalışmaları Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yakından takip ederek yerinde inceliyor. Eski günlerine kavuşturulması için yoğun çaba gösterilen ve altyapı çalışmaları tamamlanan Bedestende zemin betonu dökülüyor. Tarihi Bedestende 600 metrekare alanda gerçekleştirilen zemin çalışmasında eski eserlerin restorasyonunda tercih edilen bazalt taşı kullanılacak.
İlçe için büyük öneme sahip Bedesten Çarşısında Bafra Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar, yine doğal dokusuna uygun ışıklandırma ile son bulacak. Bedesten Çarşısında gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Ekiplerimizin Tarihi Bedestenimizde gece-gündüz demeden sürdürdüğü çalışmaları inceledik. Altyapısı biten Bedestenimizin zemin betonunu döküyoruz. Bazalt Taşı döşeme işlemi ve ışıklandırmanın ardından Bedestenimiz en kısa zamanda daha estetik hale gelecek" dedi.

17. yy. sonlarında inşa edildiği tahmin edilen Bedestende uzun yılların ardından yapılacak çalışmanın tamamlanması heyecanla bekleniyor.

Karaman Haber - Kaynak : IHA

Okunma : 298
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Feci Kaza! Baba Yaralı, Oğlu Hayatını Kaybetti
08 Ağustos 2020 Okunma: 18193 Asayiş
Karaman'da tartıştığı kız kardeşini silahla yaraladı
07 Ağustos 2020 Okunma: 10194 Asayiş
Müjdeli Corona haberi geldi
10 Ağustos 2020 Okunma: 8862 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın