Karamandan.com

Karamandan.com

19 Ağustos 2019 Pazartesi
Yeni Proje Karaman'da Başladı
Cumhurbaşkanlığı 100 günlük eylem planı kapsamında her yaştaki vatandaşın günün her saatinde aktif spor yapmaları amacı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Soğuk Zamanlarda Sıcak Salonlarımızda Spora" projesi Karaman’da başladı.
Kategori : Spor
24 Ocak 2019 16:05
 
Yeni Proje Karaman'da Başladı

Cumhurbaşkanlığı 100 günlük eylem planı kapsamında her yaştaki vatandaşın günün her saatinde aktif spor yapmaları amacı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Soğuk Zamanlarda Sıcak Salonlarımızda Spora" projesi Karaman’da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 21 Ocak 2019 Pazartesi gününden itibaren tüm illerde okul çağındaki çocuk ve gençleri sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırılmasında ebeveynlerin rolünün öneminden hareketle, spor aracılığı ile çocuk aile ilişkisinin geliştirilmesi amacı ile "Soğuk Zamanlarda Sıcak Salonlarımızda Spora" projesi hayata geçirildi.

Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde başlayan proje kapsamında oturarak voleybol, judo, yüzme, curling ve voleybol branşlarında sportif faaliyetler düzenlendi. Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliklerde öğrenciler aileleri ile birlikte sıcak ve güvenli bir ortamda antrenörler gözetiminde spor yapmanın mutluluğunu yaşarken, yapılan mini turnuvalarla da bir birlerine karşı rakip oldular.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projenin Karaman’da yoğun bir ilgi gördüğünü söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Cumhurbaşkanlığı 100 günlük eylem planı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen proje kapsamında çocuklarımız ve aileleri soğuk zamanlarda sıcak salonlarımızda spor yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Düzenlenen etkinliklere bizlerde katılarak ailelerimizin mutluluğuna ortak oluyoruz.

Özellikle curling branşında engelli bireylerimize yönelik düzenlenen etkinlikte küçük bir kızımızın heyecanı ve gözlerinde ki mutluluk beni çok etkiledi. Böyle projelerin en güzel taraflarından bir tanesi de aile bireyleri arasındaki ilişkileri güçlendirmesi. Ailelerimiz çocukları ile birlikte spor salonlarımıza geliyor, burada farklı spor branşlarında etkinlikler düzenliyor ve saatlerce birlikte vakit geçiriyorlar. Sonuç olarak ise spor sayesinde ilişkileri ve bağları daha güçlü aileler oluşuyor. Projemiz her gün farklı bir spor branşında spor salonlarımızda devam edecektir. Tüm halkımızı spor salonlarımıza bekliyoruz.” dedi.

Proje, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Spor Salonlarında her gün farklı bir spor branşında düzenlenecek etkinlikler ve yetişkinlere yönelik gerçekleştirilecek turnuvalarla devam edecek.

 

Okunma : 2299
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Youtube video ücretsiz nasıl indirilir? instatakipci indirme
19 Ağustos 2019 Okunma: 34597 Eğitim
Karaman’da namaz sırasında cami tavanı çöktü
16 Ağustos 2019 Okunma: 13030 Gündem
Karaman'da bıçaklı kavga 
15 Ağustos 2019 Okunma: 12130 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın