Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ağustos 2019 Cuma
Yarı final maçı öncesinde kitap okudular
Karaman’da, okullar arası genç erkekler futbol yarı final müsabakaları öncesi öğrenciler, Gençlik Merkezi tarafından hayata geçirilen “Hayalleriniz Varsa Kitap Okuyun” projesi kapsamında kitap okudular.
Kategori : Spor
06 Aralık 2018 17:09
 
Yarı final maçı öncesinde kitap okudular

Karaman’da, okullar arası genç erkekler futbol yarı final müsabakaları öncesi öğrenciler, Gençlik Merkezi tarafından hayata geçirilen “Hayalleriniz Varsa Kitap Okuyun” projesi kapsamında kitap okudular.

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden Gençlik Merkezi tarafından kitap okumada farkındalık oluşturmak ve kitap okumanın önemini vurgulamak amacıyla hayata geçirilen ‘Hayalleriniz Varsa Kitap Okuyun’ projesi ses getirmeye devam ediyor.

Proje kapsamında bu kez Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi takımları arasında Yunuskent Futbol Sahası’nda oynanacak okullararası gençler futbol il birinciliği yarı final müsabakaları öncesi öğrenciler kitap okuyarak projeye destek verdiler.

Projenin Karaman’da yoğun ilgi gördüğünü belirten Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen, “Gençlik Merkezimiz tarafından hayata geçirilen proje ile gençlerimizin gelecek hayatlarına güzel bir alışkanlık bırakmak istiyoruz. Gençlerimiz okumasını ve toplum önünde kendini rahat bir şekilde ifade edebilmesini istiyoruz. ‘Hayalleriniz Varsa Kitap Okuyun’ projemize destek için spor tesislerimizde okumaya ağırlık vermeye başladık. Okul sporları müsabakaları öncesi kitap okuma alışkanlığını genişleteceğiz. Futbol müsabakalarında mücadele eden tüm takımlarımızı kutluyorum. Katılım sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Eğitim ve sporun bir bütün olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise, “Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığını kazanması ve bunun yerleşmesi adına kitap okumanın yeri, zamanı ve yaşının olmadığını göstermek adına, yarı final müsabakaları öncesi gençlerimizle birlikte kitap okuyarak bu güzel projeye destek verdik. Hem eğitimde hem de sporda başarılı olan öğrenciler bizi çok mutlu ediyor. İnşallah bu projemiz toplumuzun her kesimine kadar ulaşır" diye konuştu.

Kitap okuma etkinliğinin ardından okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen futbol müsabakaları Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi takımları arasında oynanan yarı final karşılaşması ile devam etti. Normal süresi 0-0 biten yarı final mücadelesinde atılan seri penaltılar sonunda kazanan Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

Günün bir diğer karşılaşmasında ise Spor Lisesi ile Larende Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Heyecanlı ve çekişmeli geçen mücadelenin normal süresinde gol olmayınca kurallar gereğince seri penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarını lehine çeviren Spor Lisesi final oynamayı hak eden bir diğer takım oldu.

Okullararası genç erkekler futbol il birinciliği müsabakaları 9 Aralık Pazartesi günü Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Spor Lisesi arasında oynanacak final karşılaşmalarının ardından sona erecek.

 

Okunma : 2593
Foto galeri
maboto
guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Youtube video ücretsiz nasıl indirilir? instatakipci indirme
19 Ağustos 2019 Okunma: 40571 Eğitim
Karaman’da cinayet!
21 Ağustos 2019 Okunma: 16818 Asayiş
Bahçe evine giden genç, babası tarafından ölü bulundu
21 Ağustos 2019 Okunma: 14574 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın