Karamandan.com

Karamandan.com

11 Aralık 2019 Çarşamba
Uluslararası Spor Buluşması Sona Erdi
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Beden, Ruh ve Kültürlerin Birleştiği Karaman’ temalı spor buluşması sona erdi.
Kategori : Spor
02 Aralık 2019 17:37
 
Uluslararası Spor Buluşması Sona Erdi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Beden, Ruh ve Kültürlerin Birleştiği Karaman’ temalı spor buluşması sona erdi. 

Uluslararası Spor Buluşması’nda ilk iki günü dolu dolu geçiren sporcular üçüncü günde öğrencilerle bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdiler. 

Spor Buluşmasına 100'ü aşkın sporcu katıldı

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Murat Tekin, Spor Buluşması etkinliği ile ilgili bilgiler paylaşarak, “Uluslararası bir etkinlik yapmaya karar verdiğimizde katılımla ilgili şüphelerimiz vardı fakat katılımın çok büyük olduğunu gördük. 33 uluslararası sporcumuzun yanı sıra ülkemizden pek çok sporcunun katılımıyla 100’ü aşkın sporcu ile müsabakalarımız olacak. Bu büyük programı üniversitemiz adına yapmak bizim için gurur verici bir durum. Bu büyük etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Doç. Dr. Tekin’in konuşmasının ardından söyleşiye katılan uluslararası sporcular etkinlikle ilgili düşüncelerini paylaşarak, Karaman’da çok güzel bir şekilde ağırlandıklarını ve kendilerini hiçbir dakika yabancı hissetmediklerini dile getirerek gösterilen misafirperverlikten dolayı üniversite yönetimine ve organizasyon sorumlularına teşekkür ettiler. Sporcular aynı zamanda kendi ülkelerinde spor alanında yapılan düzenlemeler, antrenman teknikleri, elde edilen başarılar ve hedefleri konusunda da öğrencilere bilgilendirmelerde bulundular ve öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Spor Buluşması’nın son gününde ise Türk Dili Konuşan Devletler Judo Müsabakaları düzenlendi. 107 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen müsabakalarda gerek bireysel gerekse takım oyunlarında kıyasıya mücadele yaşandı. 

Mücadeleler sonunda takım sıralamalarında Rize ekibi birinci olurken, Konya ekibi ikinci, Azerbaycan ekibi ise üçüncülük elde etti. 

Bireysel müsabakalarda ise kadınlar ve erkeklerde yıldızlar ve ümitler kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyalarının verilmesinin ardından Uluslararası Beden, Ruh ve Kültürlerin Birleştiği Karaman’ temalı Spor Buluşması sona erdi.
 

Okunma : 981
Foto galeri
EKSPERTİZ
YARIŞMA
İSABET
MEVLANA YEMEK
maboto
seç
guney sigorta
Gündem haberleri
Vekil Eser'in projesi ulusal basında yankılandı
07 Aralık 2019 Okunma: 16810 Gündem
Karaman’da karı-kocayı trafik kazası ayırdı  
09 Aralık 2019 Okunma: 14152 Asayiş
Karaman'da 4 kişi suçüstü yakalandı!
09 Aralık 2019 Okunma: 11146 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın