Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ağustos 2019 Cuma
Rahat Yürüyüş Ayakkabısı
Yürüyüş insanların bağımsız ve bağlayıcılığı olmadan kendi program çerçevesinde yapabildiği en sağlıklı aktivitelerden biridir.
Kategori : Spor
18 Şubat 2019 17:32
 
Rahat Yürüyüş Ayakkabısı

Yürüyüş insanların bağımsız ve bağlayıcılığı olmadan kendi program çerçevesinde yapabildiği en sağlıklı aktivitelerden biridir. Ancak sağlıklı bir yürüyüş yapabilmenin temel koşulu iyi bir yürüyüş ayakkabısı ile mümkündür.  Yalnızca spor yapmak için değil, günlük yaşantınızda yürümek zamanınızın büyük kısmını oluşturuyorsa yine iyi ve kaliteli bir yürüyüş ayakkabısına sahip olmak gerekmektedir.

Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Yürüyüş şayet bir spor aktivitesi biçiminde yapılıyorsa, yürüyüş ayakkabısının bu aktivasyonu sağlayıcı bir takım nitelikleri olmalıdır. Bunlar;

·         Ayakları destekleyici özelliği bulunmalı

·         Uzun adımlar atabilmeyi sağlayıcı taban özelliğine sahip olmalı

·         Ayağa iyi oturmalı

·         Esnek olmalı

·         Taban kısmı sağlıklı bir yastık donanımına sahip olmalı

Yürüyüş Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yürüyüş ayakkabısı giyildiğinde özellikle topuk kısmında esneklik olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Esnek yürüyüş ayakkabısı, özellikle uzun yürüyüşlerde ayak ağrısını önler. Ayakkabının topuk kısmında bulunan yastıklamanın düşük olması yürüyüş için daha iyi performans sağlamaktadır. Ayakkabı seçerken, ayak yere bastığında ayaklar esneyeceği için, ayakkabının uç kısmında belli oranda boşluk kalmasına dikkat edilmelidir. Yürüyüş ayakkabısı ele alındığında bükülür olması ve altında oluklar bulunması gerekmektedir. Yürüyüş ayakkabısı hakkında daha ayrıntılı bilgi için  https://www.lescon.com.tr/erkek-kosu-ayakkabisi/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Okunma : 1127
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Youtube video ücretsiz nasıl indirilir? instatakipci indirme
19 Ağustos 2019 Okunma: 40562 Eğitim
Karaman’da cinayet!
21 Ağustos 2019 Okunma: 16769 Asayiş
Bahçe evine giden genç, babası tarafından ölü bulundu
21 Ağustos 2019 Okunma: 14564 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın