Karamandan.com

Karamandan.com

19 Ağustos 2019 Pazartesi
O'Tacos Nedir?
O'Tacos , 2010 yılında kurulan bir Fransız fast-food zinciridir.
Kategori : Ekonomi
14 Şubat 2019 15:21
 
O'Tacos Nedir?

O'Tacos , 2010 yılında kurulan bir Fransız fast-food zinciridir. Merkezi Paris'in yakınlarındaki Ivry-sur-Seine'de bulunan O'Tacos, Fransa'nın her yerinde restoranlara sahiptir ve uluslararası alanda da genişlemiştir: Belçika, Marrakesh ve Agadir'de çeşitli şehirlerde bulunur. Fas, Hollanda'da Utrecht ve Amerika Birleşik Devletleri'nde Brooklyn . Zincir, patates kızartması , et ve peynir içeren unlu tortilla sargısından oluşan bir fast food yemeği olan " Fransız tacos " ta uzmanlaşmıştır.

Tarihçe
2007'de Patrick Pelonero, Sliman Traoré, Samba Traoré ve Sauroutou Diarra ilk "Fransız tacos" restoranını Grenoble'da açtı. Daha sonra 2010 yılında Bordeaux'da ilk O'Tacos restoranını açtılar. 2014'te franchise sistemini geliştirdiler. Franchise altındaki ilk restoran Ivry'de açılmış ve aynı yıl içinde 24 restoran daha açılmıştır. [3]

Uluslararası genişleme
İlk uluslararası açılışları Marakeş, Fas'taydı. Zincir daha sonra Belçika'daki popüler bir Brüksel mahallesi olan Schaerbeek'te ilk restoranlarını açtı ve hedef müşterileri öğrenci. [4] [5] O zamandan beri Brüksel'de ve Gent, Anvers ve Charleroi gibi diğer Belçika şehirlerinde daha da genişledi. Ocak 2017'de O'Tacos, Kuzey Amerika'daki ilk yerini Brooklyn New York'ta açtı.

Ürünler 
O'Tacos restoranları, Güneydoğu Fransa'daki Rhône-Alpes bölgesinden bir fast-food yemeği olan ve Fransız kızartması, et ve peynir dolgusu etrafında katlanmış ızgara unu tortilladan oluşan bir fast food yemeği olan "Fransız tacos" ta uzmanlaşmıştır. Sandviç siparişi için yapılan teslimatlar, müşterilerin et, sos veya ek içerikler gibi kendi bileşenlerini ve bedenlerini ( kıyafet bedenlerinden sonra modellenen): M, L, XL veya XXL gibi kendi bileşenlerini seçmelerini sağlar. Onların imza ürünü 2 kg'dan (yaklaşık 4,4 lbs ) daha ağır olan "Gigatacos". [7] Zincir, Müslüman müşterileri ağırlamak için helal sertifikalı et kullanıyor. [8]

Valenciennes restoranı 
12 Eylül 2017'de Valenciennes'de (rapçi Gradur'un varlığında) franchise edilmiş bir restoranın halka açılışı, polisle etkinliğe gelen gençler arasındaki çatışmalarla sonuçlandı. [9] Restoran daha sonra idari sebeplerden dolayı bir hafta kapalı tutulmak zorunda kaldı. 2 Aralık 2017'de restoran, buzdolaplarından biriyle olan elektrik sorunu nedeniyle neredeyse ateş yaktı ve birkaç hafta boyunca kapatılması gerekiyordu. Yerel makamlar ve franchise sahipleri arasındaki bir farkın ardından restoran, Aralık ayında yeniden açıldı ve birçok müşteri sosyal medyadaki coşkularını dile getirdi. [10] 26 Mart 2018’de, yeni kurulan bir fritöz yangını yakaladı ve itfaiyenin müdahalesine neden oldu. Restoran birkaç gün boyunca tekrar kapatmak zorunda kaldı.

Pigalle restoran grevi [ değiştir ]de bulunan bir O'Tacos restoranı 9 Şubat 2018'de kapandı, 24 çalışan greve gitti ve müdürü aylarca ödememekle, maaş fişlerini tahrif etmek ve yıllık izinlerini kesmekle suçladı. Bazı çalışanlar ayrıca cinsel taciz ve menajerlerine yapılan saldırıdan şikayetçi oldu. [11] Zincir daha sonra kamuoyuna "iç soruşturma açtığını" ve yöneticinin lisansının askıya alındığını belirtti.

Qwartz restoran olayı 
1 Temmuz 2018'de Villeneuve-la- Garenne'deki Qwartz alışveriş merkezinde bulunan bir O'Tacos restoranında bir genleşme derzi kırıldı ve yer karolarının zeminden tek tek çıkmasına neden oldu. Bazı müşteriler sosyal medya tarafından bildirildiği gibi terörist saldırısı altında olduklarına inandıkları için alışveriş merkezinin bu bölümünde panik yaşandı. 

Okunma : 1447
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Youtube video ücretsiz nasıl indirilir? instatakipci indirme
19 Ağustos 2019 Okunma: 34580 Eğitim
Karaman’da namaz sırasında cami tavanı çöktü
16 Ağustos 2019 Okunma: 13027 Gündem
Karaman'da bıçaklı kavga 
15 Ağustos 2019 Okunma: 12125 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın