Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mayıs 2020 Pazartesi
Kendi imkanlarıyla milli sporcu yetiştirmeye çalışıyorlar
Karaman'da "Diriliş" filminin sahnelerini aratmayan kostümleriyle ecdat yadigarı sporları yaşatmaya çalışanlar destek bekliyor.
Kategori : Spor
08 Kasım 2019 12:23
 
Kendi imkanlarıyla milli sporcu yetiştirmeye çalışıyorlar

Karaman'da "Diriliş" filminin sahnelerini aratmayan kostümleriyle ecdat yadigarı sporları yaşatmaya çalışanlar destek bekliyor. Okçular ailesi büyüyor, Karamanlıların okçuluğa ilgisi her geçen gün artıyor.

Karaman'da geleneksel sporları yaşatmaya gönül veren Atilla Ünal Akkoca önderliğindeki Karamanoğulları Atlı Okçuluk ve Geleneksel Spor Dalları Kulübü, kendi imkanlarıyla milli sporcu yetiştirmeye çalışıyor.

2018 yılında Karaman Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün izni ile geleneksel okçuluk eğitimleri vermeye başlayan Karamanoğulları, 8 yaşından gün almış herkese eğitim verirken ileri yaşlar için bir sınırlama koymadı.

Karamanoğulları Atlı Okçuluk ve Geleneksel Spor Dalları Kulübünde, farklı yaş kategorilerindeki sporcular, Türk ecdadının geçmişte, savaşlarda ve daha sonra spor olarak gerçekleştirdiği geleneksel okçuluk ve atlı okçuluk branşlarını sürdürüyor.

Özellikle Karamanlı gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve Karaman'da geleneksel okçuluk dallarında milli sporcular yetiştirmek isteyen Karamanoğulları, kısıtlı imkanlara rağmen ata sporlarını gönülden yapmaya devam ediyor.

"Destek bekliyoruz"

Karamanlı hemşehrilerini kulübe beklediklerini söyleyen başantrenör Atilla Ünal Akkoca, "Biz geleneklerimizi devam ettirmeye çalışıyoruz. Bu sporu yapmak isteyen gençlerimiz, büyüklerimiz, yaşlı, genç, çocuk hiç fark etmez. 8 yaşından gün almış olması yeterli buyursunlar gelsinler.

Ayrıyeten büyüklerimizden destek bekliyoruz. Biz 2 buçuk senedir bu işe gönül verdik. Kendi çabamızla, sporcularımızın çabalarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama destek olmayınca bir yere kadar gidiyor. Şuana kadar sadece Duru Bulgur ve Depa pano'dan gerçek anlamda destek aldık. Lafın özü biz destek bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Okunma : 3867
Foto galeri
seç
atsepete
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 8502 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 7060 Asayiş
Karaman'da apart kumarhaneyi polis bastı
21 Mayıs 2020 Okunma: 6820 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın