Karamandan.com

Karamandan.com

18 Kasım 2019 Pazartesi
Kendi imkanlarıyla milli sporcu yetiştirmeye çalışıyorlar
Karaman'da "Diriliş" filminin sahnelerini aratmayan kostümleriyle ecdat yadigarı sporları yaşatmaya çalışanlar destek bekliyor.
Kategori : Spor
08 Kasım 2019 12:23
 
Kendi imkanlarıyla milli sporcu yetiştirmeye çalışıyorlar

Karaman'da "Diriliş" filminin sahnelerini aratmayan kostümleriyle ecdat yadigarı sporları yaşatmaya çalışanlar destek bekliyor. Okçular ailesi büyüyor, Karamanlıların okçuluğa ilgisi her geçen gün artıyor.

Karaman'da geleneksel sporları yaşatmaya gönül veren Atilla Ünal Akkoca önderliğindeki Karamanoğulları Atlı Okçuluk ve Geleneksel Spor Dalları Kulübü, kendi imkanlarıyla milli sporcu yetiştirmeye çalışıyor.

2018 yılında Karaman Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün izni ile geleneksel okçuluk eğitimleri vermeye başlayan Karamanoğulları, 8 yaşından gün almış herkese eğitim verirken ileri yaşlar için bir sınırlama koymadı.

Karamanoğulları Atlı Okçuluk ve Geleneksel Spor Dalları Kulübünde, farklı yaş kategorilerindeki sporcular, Türk ecdadının geçmişte, savaşlarda ve daha sonra spor olarak gerçekleştirdiği geleneksel okçuluk ve atlı okçuluk branşlarını sürdürüyor.

Özellikle Karamanlı gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve Karaman'da geleneksel okçuluk dallarında milli sporcular yetiştirmek isteyen Karamanoğulları, kısıtlı imkanlara rağmen ata sporlarını gönülden yapmaya devam ediyor.

"Destek bekliyoruz"

Karamanlı hemşehrilerini kulübe beklediklerini söyleyen başantrenör Atilla Ünal Akkoca, "Biz geleneklerimizi devam ettirmeye çalışıyoruz. Bu sporu yapmak isteyen gençlerimiz, büyüklerimiz, yaşlı, genç, çocuk hiç fark etmez. 8 yaşından gün almış olması yeterli buyursunlar gelsinler.

Ayrıyeten büyüklerimizden destek bekliyoruz. Biz 2 buçuk senedir bu işe gönül verdik. Kendi çabamızla, sporcularımızın çabalarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama destek olmayınca bir yere kadar gidiyor. Şuana kadar sadece Duru Bulgur ve Depa pano'dan gerçek anlamda destek aldık. Lafın özü biz destek bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Okunma : 2589
Foto galeri
guney sigorta
maboto
seç
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'a Kış Geliyor!
14 Kasım 2019 Okunma: 17073 Karaman Hava Durumu
Karaman'da yine silahlı kavga
14 Kasım 2019 Okunma: 10169 Asayiş
Karaman'da yaya yolu üzerinde trafik kazası
15 Kasım 2019 Okunma: 7637 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın