Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ekim 2019 Pazar
Karamanlı sporcu Türk bayrağını zirvede dalgalandırdı
Sırbistan’ın Crava kentinde 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan Balkan Dağ (MTB) Bisikleti Şampiyonası’nda Karaman Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Sporcusu Azize Bekar Balkan Şampiyonu oldu.
Kategori : Spor
11 Temmuz 2019 09:04
 
Karamanlı sporcu Türk bayrağını zirvede dalgalandırdı

Sırbistan’ın Crava kentinde 7 Temmuz 2019 tarihinde yapılan Balkan Dağ (MTB) Bisikleti Şampiyonası’nda Karaman Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Sporcusu Azize Bekar Balkan Şampiyonu oldu.

Azize Bekar Balkanların Şampiyonu, balkanların altın kızı oldu.

Sırbistan’da yapılan Balkan Şampiyonasında sıralama şu şekilde gelişti:  Türkiye’den Azize Bekar şampiyon olurken, ikinci Yunanistan’dan Maria Eirini Karousou, üçüncü Güney Kıbrıs Rum kesiminden Eleni Andreou, dördüncü Sırbistan’dan Emilija Dacanin oldu.

Karaman Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Başkanı Ali Can yaptığı açıklamada, “26-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Konya’da yapılan Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası’nda sporcumuz Azize Bekar Türkiye Şampiyonu olmuş, takımımız da takım halinde Türkiye Şampiyonluğunu kazanmıştı. Sporcularımızın form düzeyi en üst seviyede. Türkiye’nin en tecrübeli ve başarılı antrenörü Barış Ünlü ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Takımımızın bu şekilde hazır durumda bulunması öncelikle Barış Ünlü’nün bir başarısı. Balkan Şampiyonluğunu bekliyorduk ve olduk. Çalışmalarımızın sonuca ulaşması çok güzel ve önemli. Karaman Duru Bulgur Performans Spor Kulübü olarak Bayan Bisikletinde Türkiye’nin en iyi ekibiyiz ve bunu genişleterek ve hedefleri büyüterek devam ettirmek istiyoruz.

Sporcumuz Azize Bekar ile 2024 olimpiyatlarını hedefliyoruz. Sporcularımız, antrenörümüz ve teknik ekibimiz bunu başarabilecek tecrübe ve azme sahip. Sırbistan’ın Belgrad kentinde 14 Temmuz 2019 tarihinde bir mücadelemiz daha olacak, bu yarışta da sporcumuz Azize Bekar’ın şampiyon olacağına inanıyoruz.

15 Temmuz 2019 Tarihinde Türkiye’ye dönecek olan sporcumuz, 3-4 Ağustos 2019 tarihinde Sakarya’da yapılacak olan Türkiye Dağ (MTB) Bisikleti Şampiyonası’na katılacak. İnanıyoruz ki sporcumuz Azize Bekar bu şampiyonluğu da Karaman'a getirmeyi başaracak. Karaman Duru Bulgur Performans Spor Kulübü ailesi olarak Karaman’ın gençlerine ve Karaman sporuna hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu başarıda katkıları olan tüm sporcularıma, antrenörümüz Barış Ünlü’ye ve Duru Bulgur ailesine tekrar tekrar teşekkür ediyorum." dedi.

Karaman Duru Bulgur Performans Spor Kulübü’ne göstermiş olduğu başarıdan dolayı teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

Okunma : 2201
Foto galeri
seç
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Binlerce kişiye Karaman'ın nerede olduğunu öğretti
16 Ekim 2019 Okunma: 10186 Yaşam
Traktörün altında can verdi
16 Ekim 2019 Okunma: 9726 Asayiş
SON DAKİKA: AK Parti Merkez İlçe Başkanı Atandı
16 Ekim 2019 Okunma: 9538 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın