Karamandan.com

Karamandan.com

19 Temmuz 2019 Cuma
Karamanlı Sporcu 2024 Olimpiyat Aday Kadrosunda
Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Feysel Nazari, Türkiye U16 Salon Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye 2.
Kategori : Spor
22 Ocak 2019 16:05
 
Karamanlı Sporcu 2024 Olimpiyat Aday Kadrosunda

Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Feysel Nazari, Türkiye U16 Salon Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye 2.’si olarak 2024 Olimpiyat aday kadrosunda yerini aldı.

İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda 843 atletin katılımıyla gerçekleşen Türkiye U16 Salon Atletizm Şampiyonası’nda atletizm antrenörü Cihan Güç eşliğinde yarışmalara katılan Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Feysel Nazari, sırıkla yüksek atlama kategorisinde 3.45’lik derecesi ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

Elde ettiği derece ile 2024 Olimpiyat aday kadrosunda dahil edilen Nazari, üç adım atlama kategorisinde düzenlenen yarışmalarda da Türkiye 5.’si olarak bir başka başarıya daha imza atmasını bildi.

Şampiyona öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirerek, emeklerinin karşılıklarını aldıkları için mutlu olduklarını belirten Güç, “İstanbul’da düzenlenen şampiyonada Karaman’dan 2024 Olimpiyatları aday kadrosuna sporcu verdiğimiz için çok mutluyuz. Sporcumuzla birlikte güzel bir çalışma dönemi geçirmiştik ve şampiyonada ilimize mutlaka bir derece ile dönmek istiyorduk.

Allah’ın izni ile bu hayalimizi gerçekleştirdik ve madalya kürsüsünde yerimizi aldık. İnşallah davet edildiğimiz 2024 Olimpiyat aday kadrosunda da bizlere verilen şansı en iyi şekilde değerlendirerek, ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.

Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Feysel Nazari’yi başarısından dolayı tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise,” Türkiye U16 Salon Atletizm Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak bizleri başarısıyla gururlandıran sporcumuz Feysel Nazari’yi ve antrenörü Cihan Güç’ü yürekten kutluyorum.

Sporcumuzun bu başarısı ilimizde bu branşa gönül veren gençlerimiz için büyük bir motive kaynağı olacağına inanıyorum. Bu önemli başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum."

 

Okunma : 1706
Foto galeri
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da Trafik Kazası; 1 Yaralı!
15 Temmuz 2019 Okunma: 19698 Asayiş
5 kişi tutuklandı
17 Temmuz 2019 Okunma: 8023 Asayiş
Genç Yarışçımız Koray Kehya 1.Oldu 
15 Temmuz 2019 Okunma: 7656 Spor
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın