Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mart 2019 Pazartesi
Karaman'da "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" Projesi Devam Ediyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesi Karaman'da 2.
Kategori : Spor
19 Aralık 2018 17:19
 
Karaman'da "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" Projesi Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesi Karaman'da 2. etap eğitimleri ile devam ediyor.

Karaman’da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Fikret Ünlü Olimpik Yüzme Havuzunda başlayan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi öğrencilerden yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan yüzme antrenörleri eşliğinde ilk etap eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan ilkokul 3 ve 4. Sınıf öğrencileri, ikinci etap eğitimlerine de yoğun ilgi gösterdi. Özellikle ilk gün yüzme kursuna katılan öğrencilerin heyecanı gözlerinden okunurken, öğrenci velileri de bu heyecana ortak oldu.

Projenin Karaman’da başarılı bir şekilde devam ettiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek,” Türkiye genelinde Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri bünyesinde havuzların daha aktif olarak kullanılması, ilkokulda okuyan özellikle 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin beden eğitimi ve spor dersini yüzme öğrenerek değerlendirmeleri amacıyla hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında ilk etap eğitimlerimizi başarılı bir şekilde tamamladık.

Şuanda, Cumhurbaşkanlığı 2’nci 100 günlük icraat programının sonuna kadar Türkiye genelinde yaklaşık 100 bin çocuğa yüzme kursu verilmesi hedeflenen projenin ikinci etap eğitimlerine başlamış bulunmaktayız. Özellikle, yüzme branşıyla yeni tanışan çocuklarımızın heyecanına ortak olmak bizler için çok önemli. Çünkü bizler tüm yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı geleceğimizin teminatı gençlerimize yapıyoruz. İnşallah bu proje sonunda da kazandığımız yeni yeteneklerle ülke sporuna en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Okunma : 1755
Foto galeri
guney sigorta
tekin
ak parti
maboto
Gündem haberleri
Meteoroloji'den Karaman için 'Sarı Alarm'
22 Mart 2019 Okunma: 18663 Hava Durumu
Karamanlı Asker Şehit Oldu!
23 Mart 2019 Okunma: 16920 Asayiş
Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapı buldu
21 Mart 2019 Okunma: 7884 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın