Karamandan.com

Karamandan.com

19 Eylül 2020 Cumartesi
Karaman TÜRKAV, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'yı kınadı
Karaman TÜRKAV yönetimi, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı açıklamalarından dolayı kınadı.
Kategori : Gündem
15 Şubat 2020 10:10
 
Karaman TÜRKAV, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'yı kınadı
karaman

Karaman TÜRKAV yönetimi, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı açıklamalarından dolayı kınadı.

Karaman TÜRKAV yönetiminin yaptığı açıklama şu şekilde:

"Karaman TÜRKAV yönetimi olarak KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı açıklamalarından dolayı esefle kınıyoruz.

Türk milletinin yavru vatan diye tabir ettiği KKTC Devleti'nin başındaki bir insan o topraklar için şehit olmuş arkadaşları adına bu açıklamaları yapmaktan utanç duymalıdır. Bizler Türk milletinin asil evlatları olarak Türk cihan hakimiyeti mefkuresi ilahi kelimetullah davasını şiar edinmiş asil bir milletiz.

Rahmetli Rauf Denktaş bunları iyi bilen kişilikli bir Türk milliyetçisi, Türk lideri idi. Bu konulardaki hassasiyeti ve duyarlılığı şu ana kadar Mustafa Akıncı'dan göremediğimiz için derhal görevinden istifa etmeli veya el çektirilmelidir.

Bizler Türk milleti olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki vatandaşlarımızın her zaman, her şartta arkalarında durmaktayız. Lakin Mustafa Akıncı gaflet, dalalet hatta hıyanet içinde durum sergilemektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hem yurtiçinde hem de yurtdışında yapmış olduğu operasyonları desteklemesini beklerken şu anda bizlere ayakbağı olmaktadır. Bu açıklamalarından dolayı Mustafa Akıncı'yı kınıyoruz.

En kısa sürede görevinden istifa etmesini bekliyoruz. Hiç kimse Türk milletinin ayranını kabartmaya kalkışmasın. Kalkışanların başına neler geldiğini tarih kitaplarında herkese öğrettiğimiz de aşikardır."

Okunma : 1418
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
SON DAKİKA: ŞEHİDİMİZ VAR
18 Eylül 2020 Okunma: 15440 Gündem
Karaman'da pancar üreticilerinin sorunları masaya yatırıldı
17 Eylül 2020 Okunma: 14918 Tarım
Karaman elması artık ihraç edilecek
15 Eylül 2020 Okunma: 10713 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın