Karamandan.com

Karamandan.com

19 Şubat 2020 Çarşamba
Karaman TÜRKAV, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'yı kınadı
Karaman TÜRKAV yönetimi, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı açıklamalarından dolayı kınadı.
Kategori : Gündem
15 Şubat 2020 10:10
 
Karaman TÜRKAV, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'yı kınadı

Karaman TÜRKAV yönetimi, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı açıklamalarından dolayı kınadı.

Karaman TÜRKAV yönetiminin yaptığı açıklama şu şekilde:

"Karaman TÜRKAV yönetimi olarak KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı açıklamalarından dolayı esefle kınıyoruz.

Türk milletinin yavru vatan diye tabir ettiği KKTC Devleti'nin başındaki bir insan o topraklar için şehit olmuş arkadaşları adına bu açıklamaları yapmaktan utanç duymalıdır. Bizler Türk milletinin asil evlatları olarak Türk cihan hakimiyeti mefkuresi ilahi kelimetullah davasını şiar edinmiş asil bir milletiz.

Rahmetli Rauf Denktaş bunları iyi bilen kişilikli bir Türk milliyetçisi, Türk lideri idi. Bu konulardaki hassasiyeti ve duyarlılığı şu ana kadar Mustafa Akıncı'dan göremediğimiz için derhal görevinden istifa etmeli veya el çektirilmelidir.

Bizler Türk milleti olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki vatandaşlarımızın her zaman, her şartta arkalarında durmaktayız. Lakin Mustafa Akıncı gaflet, dalalet hatta hıyanet içinde durum sergilemektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hem yurtiçinde hem de yurtdışında yapmış olduğu operasyonları desteklemesini beklerken şu anda bizlere ayakbağı olmaktadır. Bu açıklamalarından dolayı Mustafa Akıncı'yı kınıyoruz.

En kısa sürede görevinden istifa etmesini bekliyoruz. Hiç kimse Türk milletinin ayranını kabartmaya kalkışmasın. Kalkışanların başına neler geldiğini tarih kitaplarında herkese öğrettiğimiz de aşikardır."

Okunma : 1045
başarı
seç
guney sigorta
EKSPERTİZ
YARIŞMA
maboto
Gündem haberleri
Satılık araç ilanlarına iki zorunluluk geliyor
17 Şubat 2020 Okunma: 27931 Gündem
Karaman'a Büyük Saygısızlık
16 Şubat 2020 Okunma: 17833 Gündem
Hastane Önünde Ambulans Kaza Yaptı!
17 Şubat 2020 Okunma: 11386 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın