Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mayıs 2020 Pazartesi
KARDOF'tan 357'nci Etkinlik
Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) 14 Nisan Pazar günü Ereğli İvriz Barajı etrafında yürüyüş etkinliği gerçekleştirdi.
Kategori : Spor
16 Nisan 2019 16:28
 
KARDOF'tan 357'nci Etkinlik

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) 14 Nisan Pazar günü Ereğli İvriz Barajı etrafında yürüyüş etkinliği gerçekleştirdi.

KARDOF yönetim Kurulu Üyesi Yakup Tamer Çıtlak yaptığı açıklamada, "Sabah kulüp merkezinden doğa severlerle saat 08:15 gibi yola çıktığımız gezimize Dedeköy kahvesinde yaptığımız kahvaltı sonrası başladık.

Dedeköy'de bulunan pınar ve köyde bulunan tarihi eski kiliseden çevrilen camiyi gezdik. İvriz istikametine doğru yol alırken yolda koyun sürülerinin yanından, kıraç bir araziden orman içerisindeki patika sonrası İvriz'i yukarıdan gören tepeye geldik.

Burada İvriz barajı ve uzaktan görünen delikli kaya ve kızlar, oğlanlar sarayına gitmek için dik bir yamaçtan aşağıya indik. Aşağıda yol üzerinde verdiğimiz molada, yanımızda getirdiğimiz azıklarımızı atıştırıp tırmanış ile çıkacağımız kızlar oğlanlar sarayına gelmek isteyenlerle birlikte yola çıktık.

Delikli kayanın yanından dik kuru dere yatağından oğlanlar sarayına ulaştık. Karşı tepe kızlar sarayı ve burada bulunan mağara içerisindeki sonsuz çukuruna baktıktan sonra aşağıda bulunan arkadaşlarımızın yanına geri döndük. Hep birlikte İvriz kabartması yanında toplu fotoğraf sonrası balık restoranında yemeklerimizi yedik.

Gök gürültüsü sonrası başlayan yağmur nedeni ile kalan etabımızı iptal ettik. Aracımızla baraj kenarında kısa bir mola sonrası dönüş yoluna geçtik. 17:45 gibi kulüp binamızda sona eren etkinlik sonrası gelecek hafta sonu Kavaközü Taşkale gezimizde buluşmak üzere ayrıldık. Tüm katılımcılarımızı teşekkürler ederiz." dedi.

 

Okunma : 1962
Foto galeri
karaman


EKSPERTİZ
atsepete
seç
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 8467 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 6851 Asayiş
Karaman'da apart kumarhaneyi polis bastı
21 Mayıs 2020 Okunma: 6792 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın