Karamandan.com

Karamandan.com

19 Haziran 2019 Çarşamba
E-franchising nedir?
E platformlar dev platformdur ve müşterilere yenilikçi yollarla ulaşmak için sınırsız kapsam sağlar.
Kategori : Ekonomi
14 Ocak 2019 13:32
 
E-franchising nedir?

E platformlar dev platformdur ve müşterilere yenilikçi yollarla ulaşmak için sınırsız kapsam sağlar. E-franchising, marka ve servis sağlayıcı arasındaki müşterilere hizmet ve ürünler sunmak için yapılan imtiyaz sözleşmesidir. Pek çok durumda, platforma özel, coğrafya veya özel tekliflerle sınırlar.

Her iki taraf için de güçlü alanlarını, uzmanlıklarını ve kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak uzun vadeli bir taahhütte bulunmadan keşfetmek kazançlı çıkmaktadır.

"İnternet franchising" teriminin çevrimiçi bir araştırması, çeşitli İnternet tabanlı şirketlerde hem çevrimiçi işletme hem de franchise fırsatları vaat eden düzinelerce Web sitesini ortaya çıkaracaktır. Listeler uzayıp gidiyor. Akla gelebilecek her iş türü için başarı ve şans vaadini içerir.

Bununla birlikte, potansiyel franchise imzalayanların bir gazete ilanına dayanarak binlerce doları düşürmemeleri gerektiği gibi, girişimciler de çevrimiçi mağaza mülkiyeti yollarına tıklamak için fazla aceleci olmamalıydı.

Bir Internet franchise'ına dahil olmak, güvenlik duvarı olmadan Web'de gezinmekten daha riskli olabilir. Daha güvenli bir yaklaşım, daha pahalı franchise'lardan ziyade kısa vadeli, yenilenebilir ortaklık bağlantılarını araştırmaktır.

Franchising Nedir?

Franchising müşterileri almak ve tutmak için bir iş stratejisidir. Bir franchise'e katılanlar, franchise şirketinin iş planının sağladığı ürün ve hizmetleri dağıtmak için belirlenmiş bir yöntem kullanır.

Franchising birçok yanılgı ile doludur. En büyüğü arasında bir franchise edinmenin, franchise satın almaya veya işletmeye sahip olmaya eşdeğer olmasıdır. Durum bu değil.

Franchise'ler varlıklarını marka adını, işletim sistemini ve devam eden desteği kullanmak için bir sisteme yatırır. Tüm franchise katılımcıları, ilk ve aylık franchise ücretlerini ve franchise sözleşmesinde belirtilen diğer ücretleri ödemek için marka adını ve işletim sistemini kullanma lisansına sahiptir.

Avantaj ve Dezavantajları

Harpointner'e göre, birçok girişimci yanıltılmakta ve Internet franchising ile karıştırılmaktadır. İşlerinin fiziksel bir konumu ve işlerini artıracak marka adları yoktur.

Bunun yerine, bir franchise Web sitesi, başkalarının web sitesine benziyor. Ayrıca, yüksek lisans ücretleri ve aylık franchising ücretleri vardır.

“Neden sadece ortak olarak bu masraftan tasarruf etmiyorsunuz?” O sordu. "Bütün ortaklık ücretlerimizi üretime başladıklarında ortaklarımıza geri veriyoruz."

Buna karşılık, franchise ücretleri ve telif hakları, franchising anlaşmalarında asla geri ödenmez. Harpointner, Franchising ücretlerinin aylık 10.000 dolar kadar yüksek olabileceğini söyledi. Ek olarak, franchise alanlarının varsayılan cezaları içeren uzun vadeli sözleşmeleri imzalamaları gerekir.

Tüm işletmenizi 40+ entegre uygulama ile yönetin. Çok yıllı sözleşmeler ve çoklu sürümler yok.

E-ticaret ve Franchising arasındaki ilişki, daha kolay e-franchising olarak adlandırılır. Dijital alanın büyümesiyle tüketim farklı ortamlar üzerinden gerçekleşiyor ve franchising bu değişimleri benimsiyor.

Dolayısıyla, e-franchising, dijital pazar yerinin entegrasyonu veya franchise ile uyumlu çalışan e-ticaret veya m-ticaretten başka bir şey değildir.


E Franchising geleneksel franchising'in dijital avatarıdır.

Düşük yatırım, makul gelir ve coğrafi olarak nötr veya agnostik işletmelere olan talep arttıkça, e-franchising kavramı hızla artıyor.

E Franchising tipik olarak şöyledir -

a) Bir platform veya süreç franchiser tarafından yapılır. Bu platform franchise yapanlar tarafından iş yapmak için kullanılmaktadır.

b) E Franchise işletmesi konum agnostiğidir. Franchise sahibi her yerden çalışabilir.

c) Tüm ödemeler ve işlemler çevrimiçidir.

Okunma : 1056
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da "sarıkız" alarmı
18 Haziran 2019 Okunma: 28260 Asayiş
Karaman’da silahlı saldırıya uğrayan iki kişi yaralandı
15 Haziran 2019 Okunma: 14849 Asayiş
Karne almayı beklerken babasının vefat haberini aldı
16 Haziran 2019 Okunma: 11469 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın