Karamandan.com

Karamandan.com

28 Eylül 2020 Pazartesi
Dünyaca ünlü isimler Karaman'a gelecek
Dünyaca ünlü isimlerin katıldığı, dünyanın en büyük ve zorlu rallilerinden olan TransAnatolia yarışmacıları Karaman'a gelecek.
Kategori : Spor
12 Ağustos 2020 17:59
 
Dünyaca ünlü isimler Karaman'a gelecek
karaman

Dünyaca ünlü isimlerin katıldığı, dünyanın en büyük ve zorlu rallilerinden olan TransAnatolia yarışmacıları Karaman'a gelecek.

TransAnatolia, zorlayıcı parkurlar, özel etaplarla yerli yabancı onlarca yarışçıya macera dolu günler yaşatacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Türkiye Motosiklet Federasyonu desteğiyle 15-22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek TransAnatolia Rally Raid, 10. yılında yerli yabancı katılımcılarına 2 bin 850 kilometrelik rotası ile unutulmaz bir deneyim sunuyor.

İlk etap Kuzu Yaylası’nda 

41’i motosiklet, 31’i 4x4 otomobil, 4’ü SSV, 4’ü ATV’den oluşan 80 araç, 16 Ağustos sabahı Kemerburgaz Kent Ormanı’ndan verilecek start ile macera dolu yolculuğa çıkacaklar.  Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçecek ekipler, Bolu Abant, Haymana, Tuz Gölü rotası ile Karaman'a ulaşacaklar. Bolkar Dağları’ndaki zorlu etaplardan sonra ise benzer bir dönüş rotasıyla İstanbul Şile'de parkuru tamamlayacaklar. 

Dünyaca ünlü isimler bir arada 

Şu ana kadar kayıt yaptıran sporcular arasında İngiltere, İtalya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerden motorsporları dünyasında çok iyi tanınan isimler yer alıyor.

Bu isimlerden bazıları ise şöyle; motosiklet kategorisinde Dakar yarışçılarından Fransız Xavier De Soultrait, İtalyan Alessandro Botturi, 2019 TransAnatolia birincisi İtalyan Maurizio Gerini, Fransız Adrien Van Beveren, Fransız RedBull pilotu Camille Chapeliere ve 2 kez İtalya Şampiyonu olan Jacopo Cerutti.

TransAnataolia’ya 10.yılında sponsorlardan tam destek

TransAnatolia’ya Spor Toto, Mitsubishi Motors, Anlas, Silverzone, İzeltaş, General Tire, Yiğit Akü, Reeder ve Fikirmedya sponsor olarak tam destek veriyorlar.

 

Okunma : 2598
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Doktorlara 'Ölüyorum, beni kurtarın' diye yalvardım
24 Eylül 2020 Okunma: 9126 Gündem
Arabayla dolaşırken fenalaşan genç hayatını kaybetti
25 Eylül 2020 Okunma: 7555 Asayiş
Tüfekle vurduğu eski eşini taşırken yakalandı
25 Eylül 2020 Okunma: 7103 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın