Karamandan.com

Karamandan.com

22 Ekim 2019 Salı
Başkan Büyükkarcı’dan gençlere davet
Ayrancı Belediyesi tarafından Ayrancı’da gerçekleştirilen yaz spor okullarına kayıtlar başladı.
Kategori : Spor
24 Haziran 2019 19:08
 
Başkan Büyükkarcı’dan gençlere davet

Ayrancı Belediyesi tarafından Ayrancı’da gerçekleştirilen yaz spor okullarına kayıtlar başladı.

Yapılan açıklamada; Judo, Basketbol, Badminton, Atletizm ve Voleybol branşlarındaki yaz okullarına katılacak öğrencilerin Ayrancı Belediyesi’ne başvurmaları istendi. Ücretsiz olan okullara kayıt için 2 adet fotoğraf, sağlık raporu ve kimlik fotokopisi gerekiyor.

Yaz spor okullarında deneyimli hocalar eşliğinde eğitim verileceğini söyleyen belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı, ‘’Çocuklarımızın gelişimi açısında bu yaz okullarını önemli görüyorum’’ dedi.

Gençlere tatili fırsata çevirin çağrısı yapan Büyükkarcı; ‘’Eğitim ve öğretime uzun bir aranın verildiği yaz tatili, gençlerimizin farklı konularda kendilerini geliştirmeleri için önemli bir fırsat.

Bu okullar bir öğrencinin gerek fiziksel, gerekse ruhsal açıdan gelişimi için oldukça mühim. İlçemizdeki öğrencilerin spora yönelmesi, başarılı olması en önemli temennimiz ancak, bu okulların öğrenci açısından farklı bir katkısı daha var.

Şöyle ki, gelişim çağındaki bir birey elinin, ayağının veya beyninin neye daha fazla yatkın olduğunu bu yaz spor okullarında keşfeder. Bir anlamda kendisinde var olan ışık bu okullardaki antrenmanlarla ortaya çıkar.

Alanında uzman hocalarımızın bilgi ve birikimleri ile yalnız bırakmayacağı öğrencilerimiz, eğitimleri süresince aldıkları disiplini yaz okullarına gelerek tatilde de koruyacak, sağlıklı ve zinde bir tatil geçirmiş olacaklar. Öte yandan ilerleyen dönemde değişik branşlarda oluşturmayı düşündüğümüz kulüpleşme fikrimiz bu öğrenciler arasından seçeceğimiz gençlerle hayat bulacak.

Atatürk’ün ‘’Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatani görev saymak gerekir’’ sözünden hareketle belediye olarak bu yaz tatili boyunca en önemli desteği sportif faaliyetlere ayırdık.

Gençlerimizin bir an evvel kayıtlarını yaptırmalarını ve bu dönemi dolu dolu geçirmelerini temenni ediyorum.’’ diye söyledi.

 

Okunma : 1372
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
seç
Gündem haberleri
Elması para etmeyen çiftçinin türkülü isyanı
18 Ekim 2019 Okunma: 10772 Magazin
Komşuları tarafından ölü olarak bulundu
20 Ekim 2019 Okunma: 9212 Asayiş
SON DAKİKA: BABA OĞULU AYAKLARINDAN VURDULAR
20 Ekim 2019 Okunma: 8711 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın