Karamandan.com

Karamandan.com

28 Mayıs 2020 Perşembe
Balkan Şampiyonu Yavuz’dan Kuntoğlu'na Ziyaret
2018 yılında badminton branşında elde ettiği başarılarla adından söz ettiren ve Karaman’ı en iyi şekilde temsil eden Alparslan Ortaokulu 7.
Kategori : Spor
01 Kasım 2018 11:53
 
Balkan Şampiyonu Yavuz’dan Kuntoğlu'na Ziyaret

2018 yılında badminton branşında elde ettiği başarılarla adından söz ettiren ve Karaman’ı en iyi şekilde temsil eden Alparslan Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Melih Kağan Yavuz, Okul Müdürü Ramazan Taş ve Müdür Yardımcısı Recep Bilgin’le birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette, ilk olarak Alparslan Ortaokulu Müdürü Ramazan Taş, Melih Kağan Yavuz’un elde ettiği başarılar hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na bilgiler verdi.

“Melih Kağan Yavuz, çift erkeklerde ve takım halinde Balkan Şampiyonu oldu”

Ramazan Taş, “16-19 Ağustos’ta düzenlenen 15 yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonasında çift erkeklerde mücadele eden öğrencimiz Türkiye 3.’sü oldu. Bunun yanı sıra 26-30 Eylül tarihlerinde Ankara Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde gerçekleştirilen 13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda çift erkekler kategorisinde mücadele eden Melih Kağan Yavuz, Sakaryalı partneri Hüseyin Akif Koç ile birlikte çıktığı final müsabakasında rakiplerini yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Melih, elde ettiği bu başarı ile 19-21 Ekim’de Bulgaristan’da düzenlenen Balkan Şampiyonasında ülkemizi temsil ederek çift erkeklerde ve takım halinde Balkan Şampiyonu olurken, karışık çiftlerde ise Balkan 3.’sü oldular” dedi.

“Başarıları sürdürebilir kılarsanız o zaman güzel bir sonuç elde edersiniz”

Alparslan Ortaokulu öğrencisi Melih Kağan Yavuz’u tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, eğitimin amacının öğrencilerin akademik başarısının yanında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da yetenekli öğrencileri keşfederek onların başarıyı yakalamasına yardım etmek olduğunu söyledi. Elde edilen başarıların sürdürebilir olmasının önemli olduğunun altını çizen İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Başarıları sürdürebilir kılarsanız o zaman güzel bir sonuç elde edersiniz. İnşallah başarılı öğrencimiz Melih’te ilerleyen dönemlerde bu başarılarını devam ettirir” diye konuştu.

“Önce iyi bir insan, sonra iyi bir sporcu olacaksın”

İl Müdürü Kuntoğlu, insanların hangi alanda olursa olsun başarıyı elde etmesi için öncelikli prensibinin çalışmak olduğunu belirterek Melih’e tavsiyelerde bulundu. Kuntoğlu, “Başarılar insanları benliğe, bencilliğe ve egoya itmemeli. Bizim için en önemli unsur ahlaktır. Her şeyden önce iyi bir insan, sonra iyi bir sporcu olmalısın. Başarını da devam ettirmen için disiplinli bir şekilde çok çalışmalısın. Bu başarılarda emeği olan başta ailen olmak üzere antrenörlerine, okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Yolun ve bahtın açık olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun Melih Kağan Yavuz’u ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Okunma : 2623
Foto galeri
guney sigorta
karaman


seç
atsepete
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 9563 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 7231 Asayiş
Mut'ta çalınan keçiler Karaman'da kesilmiş halde bulundu
27 Mayıs 2020 Okunma: 5654 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın