Karamandan.com

Karamandan.com

14 Ağustos 2020 Cuma
Amatör Ligler Başlıyor
Karaman Amatör Ligleri 2019 – 2020 sezonunda çok çekişmeli geçecek.
Kategori : Spor
11 Ekim 2019 15:53
 
Amatör Ligler Başlıyor

Karaman Amatör Ligleri 2019 – 2020 sezonunda çok çekişmeli geçecek. Karaman TFF İi Temsilcisi Ferhat Koç yaklaşık 6 aydır sürdürdüğü çalışmalar neticesinde faal Futbol kulübü sayısını yirminin üzerine çıkarmayı başardı. 

Yıllar önce birinci amatör küme ve ikinci amatör kümenin yanı sıra genç ve küçük yaş kategorisinde yaklaşık elli takımın mücadelesine sahne olan Karaman Amatör Ligi o günlere geri dönüleceğinin sinyalini vermeye başladı. 

Özellikle Alt yapı olarak nitelendirilen 13-14-16-17 yaş kategorilerinde çok sayıda takım ile liglerin oluşturulması Karaman’da Futbolun gelişmesine önemli katkı sağlayacak. 

Sürekli geleceğe dönük ve Karamanlı Gençler üzerinden planlama yaptıklarının altını çizen Karaman TFF Temsilcisi Ferhat Koç; “Karaman Futbolunun çıtasını yükseltmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni seçilen Yaşar Çalışkan Başkanlığındaki ASKF Yönetimimiz ile uyumlu çalışmalarımız sürüyor. 2019 – 2020 sezonunda Karaman Amatör Liglerine 25 takım katılıyor. 

Birinci Amatör Kümemiz bu yıl 18 takımla yola çıkmıştı. Fakat şartları el vermeyen birkaç kulübümüz gelecek yıl katılmak üzere çekildi.

Amatör Liglerimizi Ekim ayının son haftasında başlatmayı planlıyoruz. Katılımcı kulüp yöneticilerimiz ile görüşmelerimiz sürüyor. Gerçekten Amatör lige katılacak takımlarımızın maddi anlamda yükü çok fazla. Sürekli kendileri ile görüşerek belgelerin, lisansların hazırlanması aşamasında ASKF Başkanımızın talimatı ile ASKF Genel Sekreterimiz Polat Kılınç ve ekibi işlemler için oldukça yoğun bir hafta geçirdiler. 

Amatör Lige katılacak kulüplerimizin hazırlıkları bitti sayılır. Bu haftadan sonra katılımcı kulüplerimizin yöneticileri ile toplanıp fikstür çekeceğiz. Bu yıl geçmiş sezonlardan farklı olarak U14 ligimizi önce başlatıyoruz. Cumartesi günü 14:00de Kemal Kaynaş Stadyumunda Valimiz ve Milletvekilimiz Selman Beyin katılımıyla sezonun ilk santrasını yapacağız. Ben özellikle U14 liglerini futbol severlerin takip etmesini rica ediyorum. 

Bu çocuklarımızın maçlarını izleyerek onları Futbola teşvik etmemiz çok önemli. Bu yaşta Futbola spora yönlendirilen çocuklar hem hayatlarında hem de derslerinde başarılı oluyorlar. Siz değerli meslektaşlarımı da özellikle maçların haberlerinin yapılması adına bütün Amatör Lig maçlarına bekliyorum.” dedi. 

AMATÖR LİGLERE KATILACAK KULÜPLER
1453 Karaman Selçuklu Kartalları 
1905 Aslan Spor 
Alakise Spor Kulübü
Başak Spor
Ermenek Belediye Spor Kulübü
Güneyyurt Gençlik ve Spor Kulübü
Göktepe Belediye Spor Kulübü
Karaman Belediye Spor Kulübü
Karaman İdman Yurdu Gençlik ve Spor Kulübü
Karaman Özel İdare Gençlik ve Spor Kulübü
Karaman Doğan Gençlik ve Spor Kulübü
Karaman Kartalları Gençlik ve Spor Kulübü
Karaman Gençler Birliği Spor Kulübü
Karaman Dilbeyan Gençlik Spor Kulübü
Kazancı Belediye Spor Kulübü
Kazımkarabekir Spor Kulübü
Kılbasan Karadağ Spor Kulübü
Ortaoba Gençlik Spor
Yunus Emre Gencler Birligi Spor Kulübü
Sudurağı Gençlerbirliği Spor
Selçuklu Kartalları Gençlik ve Spor Kulübü

Okunma : 2236
Foto galeri
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Düğün kavgası mahalleyi ayağa kaldırdı
12 Ağustos 2020 Okunma: 16212 Asayiş
Müjdeli Corona haberi geldi
10 Ağustos 2020 Okunma: 9471 Sağlık
Polonyalı gençler Karaman’da faaliyete başladı
10 Ağustos 2020 Okunma: 9246 Eğitim
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın