Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2021 Cumartesi
9 KULÜP TAHKİME MÜRACAAT YAPTI
9 BAL KULÜBÜ TFF KARARI İÇİN TAHKİME MÜRACAAT YAPTI.
Kategori : Spor
14 Temmuz 2020 23:28
 
9 KULÜP TAHKİME MÜRACAAT YAPTI

9 BAL KULÜBÜ TFF KARARI İÇİN TAHKİME MÜRACAAT YAPTI.

Koronavirüs nedeniyle durdurulan spor karşılaşmaların TFF Kararı ile Süper Lig ve 1. Ligde kalan maçların oynatılması ve 2.,3. ve BAL Ligler inin oynatılması yönündeki kararı sonrasında BAL Liginde kalan 4 maça rağmen grup 1.lerinin Şampiyon ilan edilerek 3. Lige yükseltilmesi kararı ile mağdur duruma düşen 9 takım Yöneticileri tepkilerini çeşitli platform larda sürdürürken bugünde TFF'nin İstanbul Riva daki tesisleri önünde bir eylem gerçekleştirdiler.

9 Kulüpten ve Karaman Belediyespor danda 3 yöneticinin katıldığı TFF önündeki eylemde, yöneticiler şu açıklamayı yaptı: "Bugün itibari ile Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden ve lider takımlar ile arasında sadece 1-2 ve 3 puan fark olan 9 takım ile birlikte tahkim kuruluna, kararın iptali için başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Bu kulüplerin birçoğunun şehir takımı olduğunu ve illerinde profesyonel takımları da bulunmadığını belirtmek isteriz.

Biz bu ülkenin evlatlarıyız. Sizler bizim sesimizi duymasanız da biz Türkiye Futbol Federasyonuna spor insanları olarak saygımızı göstermeye devam edeceğiz. Elbette ki bize değer verecek olan vicdanlı ve hakkaniyetli birileri bizi görecek ve duyacaktır. 

Sağlık boyutu başta olmak üzere; sosyal, psikolojik ve ekonomik etkileri tarihe geçecek ve belki de düzeni değiştirecek bir dönemde; toplum düzeyinde pozitif etki yaratacak, arkamızda bizleri destekleyen milyonlarca insanımızı mutlu edecek bir kararın alınması gerektiğini düşünmekteyiz. TFF yönetim kurulunun almış olduğu vicdanları sızlatan, eşitlikten ve hakkaniyetten uzak bu karardan acilen dönmesini ve uğradığımız mağduriyeti ortadan kaldırmasını beklemekteyiz.

Kendi mutluluklarınızı başkalarının umutları ve mağduriyetleri üzerine inşa etmeyin. Lütfen camialarımızı dikkate alın ve bizleri görmezlikten gelmeyin.

Bu açıklamayı Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden ve liglerinde lider takım ile arasında sadece 1-2 ve 3 puan fark olan 9 takım adına yani; Belediye Kütahyaspor, Edirnespor, Tekirdağspor, Siirt İl Özel İdaresi Spor, Isparta 32 Spor, Karaman Belediyespor, Ceyhanspor, Çengelköy Futbol Yatırımları A.Ş. , Adıyaman 1954 Spor kulüpleri adına yapmış bulunmaktayım. 

Açıklama sonrası 9 takım Tahkim kuruluna TFF kararına itirazlarını yaptılar ve eylemlerini, hak mücadelelerini sürdürme kararı aldılar.
Yöneticilerin TFF den olumlu bir karar çıkmaması halinde önümüzdeki günlerde çok sayıda taraftarla yeniden TFF önünde eylem kararı aldılar.

Okunma : 1238
Foto galeri
karaman


guney sigorta
sağlam pen
Yavuzlar iplik
Gündem haberleri
Karamanlı İşçilere önce gözaltı, sonra 8 Bin lira ceza iddiası
13 Ocak 2021 Okunma: 21662 Ekonomi
Karaman’ı kim kandırdı?
12 Ocak 2021 Okunma: 7473 Gündem
Karaman'da korona aşılaması başladı
14 Ocak 2021 Okunma: 6101 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın