Karamandan.com

Karamandan.com

03 Aralık 2020 Perşembe
Vekiller Karaman projelerini bir bir açıkladı!
AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, Karaman'daki tam 23 proje hakkında basın duyurusu yaptı.
Kategori : Siyaset
08 Ekim 2020 12:49
 
Vekiller Karaman projelerini bir bir açıkladı!
karaman

AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, Karaman'daki tam 23 proje hakkında basın duyurusu yaptı.

AK Parti Karaman Milletvekilleri Dr.Recep Şeker ve Av.Selman Oğuzhan Eser Karaman'da devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımları hakkında basın açıklaması yaptı.

Milletvekilleri Şeker ve Eser, "İlimizde bugüne kadar birçok yatırım yapılmıştır. Bugün de Karamanımız da her alanda yatırım ve proje çalışmaları hızla devam etmektedir. Bunlardan bazılarını başlıklar altında siz değerli basın mensupları aracılığıyla değerli hemşerilerimizin ve  kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz." diyerek şu bilgilendirmeyi yaptılar:

Kazım Karabekir Paşa Müzesi Millet Kıraathanesi

Geçtiğimiz Temmuz ayında bakan ile yapılan görüşmede, İl Özel İdaresi tarafından yapım talimatı verildi. Şuan idare tarafından projesi hazırlanıyor.

Karaman Merkez Millet Bahçesi

Mülkiyet çalışmaları tamamlanan Aktekke Meydanı Millet Bahçesi çalışmasına ait imar planı Bakanlık tarafından resen onaylandı. 1 aylık askı süresi tamamlanmasıyla imar planının kesinleşmesi akabinde TOKİ tarafından yapım ihalesine çıkılacak. Yıl sonuna kadar ihalesinin yapılması hedefleniyor.

Başyayla TOKİ Çalışması

Proje kapsamında 75 adet konut, 1 adet büfe, altyapı ve çevre düzenleme işleri mevcut. İhalesi ve yer teslimi TOKİ tarafından yapıldı, inşaatta yüzde 30 gerçekleşme sağlandı, çalışmaları hızla devam ediyor.

Sudurağı TOKİ Çalışması

221 adet konut, 2 adet ticari alan, 1 adet cami, çevre düzenlemesi ve alt yapı işleri şeklindeki projenin ihalesi 15 Ocak 2020 günü TOKİ genel müdürlüğümüz tarafından yapılmıştı. Bugüne kadar % 35 gerçekleşme sağlandı, inşaat çalışmaları devam ediyor.

Karaman Merkez Kırbağı 364 Sosyal Konut Yapılması

Karaman Merkez Kırbağı 364 sosyal konut yapım ihalesi 18 Şubat 2020 günü TOKİ genel müdürlüğümüz tarafından yapılmıştı. Çalışmalara başlandı ve % 10 gerçekleşme sağlandı, şuan inşaat çalışmaları devam ediyor. 

Karaman Merkez Kırbağı 811 (658) Sosyal Konut Yapılması

Karaman Merkez Kırbağı 811 (658) sosyal konut yapılması işinin talep toplama ve kura çekimi yapıldı. Konut sayısı 153 artarak 811 konut olarak proje revize edildi. İhale süreci tamamlandı, yüklenici şantiye kurulumu yapmaktadır.

TOKİ Yerleşim Bölgesine Büyük Cami Yapılması  

Urgan mahallesi TOKİ bölgesinde ulaşım kolaylığı dikkate alınarak 17.000 m2’lik kısım “Dini Tesis Alanı” olarak belirlendi ve TOKİ’ye bildirildi. 811 sosyal konut içerisine dâhil edilmesi bekleniyor. Cami etrafına ticari ünite eklenmesi için hazırlanan İmar Planı Tadilatı İl Genel Meclisi Ekim ayı gündeminde sonuçlandırılacak.

Akçaşehir TOKİ Çalışması

Akçaşehir beldemizde başlatılan TOKİ sosyal konut çalışmasının kura çekimi yapıldı. TOKİ tarafından 23 Kasım 2020 günü ihalesi yapılacaktır.

Ermenek Kentsel Dönüşüm Çalışması

09 Mart 2020 günü TOKİ tarafından 156 adet konut ihalesi sonrası sözleşme yapılarak  % 8 gerçekleşme sağlandı, inşaat çalışmaları devam ediyor. 

KMÜ 315 Konut Yapılması

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine 315 adet konut yapılması için hazırlanan imar planı Bakanlığımızca onaylandı.
Parselasyon işlemleri yapıldı, TOKİ’nin devir talebi bekleniyor.

Mücavir Alan Çalışması

2. TOKİ arkasından yeni çevre yoluna kadarki kısım yaklaşık 100 hektarlık kısmı 2019 yılında Bakanlığımızca Kentsel dönüşüm kapsamında “Rezerv Alan” ilan edildi. Çalışmaları devam ediyor.

Akçaşehir Arıtma Tesisi Yapılması

Beldemizin kanalizasyon altyapısının arıtma tesisi ile sonlandırılması amacıyla hazineye ait “Tarla” vasıflı taşınmaza yönelik 18.12.2019 tarihinde "Kamu Yararı Kararı" alındı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toprak Koruma Kurul süreci tamamlandı. Tarım Bakanlığımızda onay süreci takip ediliyor.

İncesu Mağarasının Turizme Açılması

İncesu mağarasının koruma amaçlı imar planı hazırlanmıştı. Teknik konulardaki çalışmalar devam ediyor. İlgili kurumlar arasındaki çalışmalar yakından takip edilerek süreci tamamlanmaya çalışılıyor. 

Yeni Dünya Mağarasının Turizme Açılması  

Mağara Koruma alanı çalışmaları haziran 2019 tarihinde, harita hazırlanması aralık 2019 tarihinde tamamlandı. Bakanlığımız tarafından hazırlatılan Jeolojik etüt raporu çalışmaları devam ediyor.

Güldere Köyü İskân Çalışması

Güldere Köyü 1. etap 53 konut, cami, millet konağı, su deposu, spor alanı yapım çalışmaları tamamlanmıştır. Konutlar teslim ediliyor. İlerleyen günlerde buradaki camiye açılış yapmak planlanıyor.

TOKİ Köy Konut Çalışması

Kazımkarabekir, Ayrancı ve merkez olmak üzere 28 köyde 2400 konut talebi TOKİ’ye iletildi. TOKİ Genel Müdürlüğü tarafından devam eden çalışmaların bir an evvel sonuçlanması için yakından takip ediliyor.

Yine gençlere ve spor severlere yönelik ilimizde devam eden bazı yatırımlar ve hizmetler;

Jimnastik platformu

Larende merkez çok amaçlı spor salonu içine jimnastik branşı için çelik karkas platform yapımı geçtiğimiz Eylül ayında tamamlandı.

Merkez spor salonu

Yapımında yüzde 98 gerçekleşme sağlamış inşaat tamamlamak üzeredir.

Karaman büyük stadyumu

Yapımında yüzde 70 gerçekleşme sağlanmış olup inşaatı devam etmektedir.

Ermenek kayak merkezi garajı

Ermenek Yumurutepe Kayak Merkezi kar ezme aracı garajı yapım işi geçtiğimiz ağustos ayında tamamlandı.

Ermenek gençlik merkezi ikmal inşaatı

Geçtiğimiz Eylül ayında tamamlandı.

Kazım Karabekir  futbol sahası ve Sudurağı futbol sahası

Futbol sahası ile birlikte istinat duvarı, ikili soyunma odası, tribün, sudurağı futbol sahasına 250 seyircili tribün yapımı İkmal inşaatları ihale aşamasına geldi.

Son olarak Organize Sanayi Bölgesi sentetik futbol sahası yapım işi de  ihale aşamasına geldi.

Vekiller, bilgilendirmenin ardından, "Memleketimize hizmet etmemize büyük desteği olan başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik Spor ve Çevre Şehircilik Bakanlarımız ile sayın bakanımız, hemşehrimiz Lütfi Elvan'a ayrıca emeği geçen herkese, temsil ettiğimiz Karamanlı hemşerilerimiz ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz." açıklamasını yaptılar.

 

Okunma : 4293
Foto galeri
sağlam pen
guney sigorta
Yavuzlar iplik
karaman


Gündem haberleri
Karaman pandemide ne durumda?
30 Kasım 2020 Okunma: 12676 Sağlık
KARAMAN'DA İNANILMAZ İŞ KAZASI
29 Kasım 2020 Okunma: 8996 Asayiş
Genç Kadın Sokak Ortasında Bıçaklandı
30 Kasım 2020 Okunma: 8151 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın