Karamandan.com

Karamandan.com

26 Mayıs 2020 Salı
ŞEKER: TEHLİKE KARANTİNADAKİLER DEĞİL DIŞARDA GEZENLER
KIBRIS’TAN GELEN VATANDAŞLARIMIZIN KARAMAN’DA YURTLARDA KARANTİNA SÜRESİNCE MİSAFİR EDİLMELERİNE İTİRAZ EDİLDİĞİNİ SÖYLEYEN ŞEKER; “BİLAKİS MİSAFİRLERİMİZİN BİR EKSİĞİ OLUP OLMADIĞINI SORMALIYIZ” DEDİ.
Kategori : Siyaset
31 Mart 2020 15:18
 
ŞEKER: TEHLİKE KARANTİNADAKİLER DEĞİL DIŞARDA GEZENLER

KIBRIS’TAN GELEN VATANDAŞLARIMIZIN KARAMAN’DA YURTLARDA KARANTİNA SÜRESİNCE MİSAFİR EDİLMELERİNE İTİRAZ EDİLDİĞİNİ SÖYLEYEN ŞEKER; “BİLAKİS MİSAFİRLERİMİZİN BİR EKSİĞİ OLUP OLMADIĞINI SORMALIYIZ” DEDİ.

Kıbrıs'tan 332 misafirimiz daha geldi. Toplamda 473 misafirimiz oldu. Şehirde itiraz edenler varmış. Öncelikle bu gelenler Türkiyeli, bizim kendi çocuklarımız, hatta en son gelenlerin içinde Karamanlı çocuğumuzda var. Karamanlı olup Konya’da, Uşak’ta, Gaziantep’te vs. olan da var.

ONLAR HASTA DEĞİL!

Kaldı ki bunların hiçbiri şuan hasta değil. Kontrolleri düzenli yapılıyor, yapılacak. Dün gece gelenler Mersinin, Anamur ve Erdemli ilçelerine, Gaziantep ve ilimize dağıtıldılar. Komşu illerimizden Mersin’de, Adana’da, Konya’da, Niğde’de, Isparta’da bir-çok ilde şuan karantinada olan benzer şekilde yurt dışından gelenler var.

KARAMANLI UMRECİLERİMİZ DE KONYA’DA KARANTİNADA

Büyük Devlet olmanın gereği tüm yurtdışındaki talep eden vatandaşlarımızı, sayısına bakmadan uçaklarımızı gönderip ülkemize getirdik. Hamdolsun. Karaman olarak bu yurtlarımızı 15 gün öncesinden hazırladık, çarşafından, içme suyuna, kişisel hijyenik malzemelerine, yemeklerine dezenfeksiyonuna kadar her şey en ince ayrıntısına kadar kurumlarımız, STK'larımız tarafından planlandı ve en hazır, en düzenli hale getirildi.

Süreci en iyi götüren illerin başındayız. Karamanın Meşhur sözüdür " Kapımız açıktır girene, lokmanız helaldir yiyene" yıllardır bu topraklarda yaşamış atalarımızın düsturu, evlâtları olarak bizde gereğini yapacağız. Hiç kimsenin Karaman misafirperver değil, düşmüş, zorda kalana el uzatmaz dedirtmeye hakkı yoktur. İlimizin doğru, güzel hasletlerle temsili hepimizin görevidir.

Birlikteliğe en fazla ihtiyacımızın olduğu şu günlerde, ayrıştıran değil, tamamlayan, köstek olan değil, destek olan olmalıyız.

TEHLİKE KARANTİNADAKİLER DEĞİL DIŞARDA GEZENLER

Hepimiz bu misafirlerimizi, ailemizi, akrabamızı, komşumuzu, kendi çocuklarımızı düşündüğümüz gibi düşünmeliyiz. Bir eksikleri var mıdır acaba diye sormalıyız.

Şuan asıl tehlike hastalığı olmayıp, Kontrolleri sürekli yapılan karantinadaki misafirlerimiz değil, hiçbir zarureti olmadığı halde dışarda gezen hemşerilerimizdir. Evde Kalacağız, Birlikte Başaracağız.

Okunma : 3405
seç
EKSPERTİZ
guney sigorta
karaman


atsepete
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 9672 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 8224 Asayiş
Karaman Sokakları boş kaldı!
23 Mayıs 2020 Okunma: 5675 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın