Karamandan.com

Karamandan.com

18 Ekim 2019 Cuma
O BAŞKANI SORDULAR, BAHÇELİ SERT KONUŞTU
Bahçeli'ye Ayrancı'da Ereğli Belediye Başkanını sordular fakat Bahçeli'nin cevabı sert oldu.
Kategori : Siyaset
22 Temmuz 2019 01:36
 
O BAŞKANI SORDULAR, BAHÇELİ SERT KONUŞTU

Bahçeli'ye Ayrancı'da Ereğli Belediye Başkanını sordular fakat Bahçeli'nin cevabı sert oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere geldiği Ayrancı'da MHP'den ayrılarak bağımsız seçime giren Ereğli Belediye Başkanı hakkında söylediği sözler, MHP kapılarının Oprukçu'ya kapalı olduğunu gösterdi.

29 Mart 2009-30 Mart 2014 tarihleri arasında MHP'den Ereğli Belediye Başkanlığı görevini yürüten Oprukçu 31 Mart yerel seçimlerinde Ereğli'de aday olarak sahaya ilk çıkan isimdi. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'den yine Ereğli Belediye Başkanlığı için Aday olmuştu.

Ancak, AK Parti ve MHP'nin Konya'da "Cumhur İttifakı" ile seçime girileceğinin kararlaştırılması ve MHP'nin Ereğli'den ittifak kapsamında aday çıkarmayacağını açıklaması üzerine Oprukçu, bağımsız aday olacağını açıkladı. Cumhur İttifakı kapsamında Ereğli Belediye Başkan adayı olarak gösterilmeyen Hüseyin Oprukçu, bağımsız belediye başkan adayı olarak seçimi kazanmayı başarmıştı.

DAVASINDA OLANLA BERABERİZ, ONUN BİZİMLE ALAKASI KALMADI

AK Parti- MHP ittifakına karşı aday olup başkanlığı kazanan Oprukçunun yeniden MHP’ye alınmasını isteyen Ayrancılı bir vatandaşın “Obrukçu meselesini hallet" demesi üzerine, Bahçeli sert çıktı.

Ayrancı’da Belediye önünde bekleyen kalabalığa hitap eden Bahçeli, geleneksel hale getirdiği mahalli idareler seçimi sonrası kazanılan il ve ilçeleri ziyaret ettiklerini söyledi.

Bahçeli, bir vatandaşın, "Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Obrukçu meselesini hallet, Devlet baba obrukçuyu affet" demesi üzerine, "Obrukçu'nun bizimle alakası kalmamıştır. Davasında olanla beraberiz. Ayrılanlarla işimiz gücümüz yok" ifadelerini kullandı.

BU BİR BAŞKALDIRI DEĞİL!

Obrukçu o dönem yaptığı konuşmada, 46 yılını verdiği partisinden ayrılmanın kolay olmadığını vurgulamış ve ;"Biz ülkücü olarak, bu memlekete hizmet etmeye devam edeceğiz.demişti.

Bağımsız aday oluşunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye bir başkaldırı olmadığını dile getiren Oprukçu, "Benim gelişim, nefsine hakim olamayan bir vekile gerçekleri anlatmaktır.

Kalan ömrümüzü de şerefimizle tamamlayacağız." demişti.

 

 

Okunma : 7487
Foto galeri
seç
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Bakanlık hileli ürünleri ifşa etti Karaman'dan 6 firma var
14 Ekim 2019 Okunma: 12775 Gündem
Karaman'a yağmur geliyor!
14 Ekim 2019 Okunma: 12519 Karaman Hava Durumu
SON DAKİKA: KARAMAN'DA İNANILMAZ OLAY
14 Ekim 2019 Okunma: 10173 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın