Karamandan.com

Karamandan.com

21 Temmuz 2019 Pazar
Mahmut Sami Şahin Kimdir?
Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için AK Parti'nin Karaman Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami Şahin oldu.
Kategori : Siyaset
26 Kasım 2018 14:14
 
Mahmut Sami Şahin Kimdir?

Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için AK Parti'nin Karaman Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami Şahin oldu. Peki Karaman'ın yeni Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami Şahin kimdir?

Karaman'da doğup büyeyen ve bir süre Karaman'da devlet memurluğu görevi yaptıktan sonra, özel sektörde makine imalat ve hidrolik otomasyon sektöründe yöneticilik yapan Şahin, 1998 yılında kendi firmasını kurarak Otomasyon işine başladı. Şahin aynı zamanda Karaman ve Konya'da otogaz dönüşüm ve porjelendirme ile Bosch firmasının bölge sorumluluğu işlerini de yürütüyor.

1971 yılında Karaman'da doğdu. Öğrenimini Karaman Gazi Mustafa Kemal ilkokulu ve İmam Hatip Anadolu Lisesi'nin ardından, Konya Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü ve aynı bölümden yaptığı yüksek lisans ile tamamladı. 1992-93 döneminde ise yine Selçuk Üniversitesi'nde Pedagojik Eğitim Fakültesi'nden Formasyon eğitimi aldı. Orta derecede İngilizce ve Arapça dilleri bilmekte.

Yaptığı işler ve siyasi ilişkilerini ele alacak olursak, Savunma Sanayi ile ilgili bazı projelerde çözüm ortağı olarak görev aldı. Türk Uçak Sanayi (TAİ) ve ASELSAN bünyelerindeki projelerde çözüm mühendisi olarak proje uygulamaları yürüttü. Üniversitelerde, odalarda ve özel sektörde Hidrolik ve Endüstri 4.0 konularında seminerler verdi. MEVKA, TÜBİTAK, Gençlik ve Spor Bakanlığı projelerinde koordinatör olarak görev aldı.

Siyasette ise, 2010 yılında Konya'da AK Parti Meram İlçe Teşkilatı'nda yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı ve Ar-Ge'den sorumlu Başkan Yardımcılığı ile İlçe Sekreterliği görevlerini yürüttü.

2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Meram Belediyesi Mecli Üyesi olarak seçildi ve aynı zamanda Büyükşehir Meclis Üyesi oldu. Meram Belediye Başkan Vekilliği, İmar Komisyonu Üyeliği, Yerel Kalkınma Komisyonu Başkanlığı ve Büyükşehir Encümen Üyeliği yaptı.

5 yıldır Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği ve AK Parti Büyükşehir Meclis Grup Başkan Vekilliği görevlerini yürütüyor.

Değişik sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Şahin'in, MMO, KIZILAY, MÜSİAD, KSO, KTO ve Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Sanayi Danışma Kurulu üyelikleri bulunuyor.

Ayrıca Karaman ve Konya'da yatırımları devam etmekte olan Mahmut Sami Şahin halen kendi şirketinde Genel Müdür olarak görev yapmakta olup, evli ve 4 çocuğu var.

 

Okunma : 18089
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 27661 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 12461 Asayiş
Düğünde açılan ateşte gelin yaraladı
19 Temmuz 2019 Okunma: 10775 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın