Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ağustos 2019 Çarşamba
"Listeyi genel merkez belirleyecek"
Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar, partilerine yapılan başvuru rakamlarını paylaştığı açıklamasında son kararın genel merkezde olduğunu söyledi.
Kategori : Siyaset
05 Şubat 2019 12:31
 
"Listeyi genel merkez belirleyecek"

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar, partilerine yapılan başvuru rakamlarını paylaştığı açıklamasında son kararın genel merkezde olduğunu söyledi.

Yoğun talep üzerine uzatılan başvuru süresinin dolduğuna dikkat çeken Ünüvar, ‘’04.02.2019 Pazartesi saat 17.00 itibariyle partimize il genel meclisi üyeliği ve belediye meclisi üyeliği aday adaylığı başvuruları sonlandı’’ dedi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin Karaman adına bir dönüm noktası olacağını söyleyen Başkan Mahmut Ünüvar açıklamasında; ‘’Belediye başkan aday adaylığı başvuruları ile başlayan teveccüh, il genel meclisi ve belediye meclisi aday adaylıkları ile artarak devam etti.

Hemşerilerimizin görev alma şuuru, fedakârlık bilinci ve hizmete partimizden talip olmaları elbette gurur verici. Partimize Karaman merkezde 74 arkadaşımız belediye meclisi için, 15 arkadaşımız da il genel meclisi için aday adayı olarak başvuru yaptılar.

Karaman Merkez ilçe başkanlığı olarak yapılan başvuruları genel merkezimize ilettik. Genel merkezimiz bu başvuruları Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in de birçok açıklamasında bahsettiği üzere güvenlik soruşturmasından geçirecek. FETÖ ve benzeri unsurların partiye sızmasını önlemek adına yapılan güvenlik soruşturması, yerelde teşkilatlarımızın güvenilir kadrolarla çalışma yapması açısından oldukça önemli.

Bunun yanında seçim sonrası il adına yapılacak hizmetler açısından bilgi-birikim ve liyakat genel merkezimizin özen gösterdiği konular. Bütün bu inceleme ve soruşturmaların ardından il genel ve belediye meclis listesi belirlenecek. Karaman teşkilatımıza gönderilen genelgede de bildirildiği üzere, genel merkezin onay verdiği listeler parti sisteminden alınarak merkez ilçe seçim kuruluna verilecek.

Partimiz; 31 Mart yerel seçimleri için halkımızın gösterdiği teveccühün kıymetini bilerek, çok titiz bir çalışma yürütüyor. Bizim için her Ülküdaşımız paha biçilmezdir ve hizmet ettiği Türk-İslam mefkûresi ile makamların en üstününe sahiptir. Bu yapılan titiz listeleme; yaydan çıkacak okun menziline isabetli varması, eldeki Un’dan doğru aş yapılması ve üç hilalli bayrağımızın daha uzun olan göndere çekilmesi için elzemdir. Milliyetçi Hareket Partisi; 50 yıllık şanlı geçmişe bu titiz çalışması, doğru zamanda doğru isimlerle yol alması veya yolunu ayırması ve kendisinden önce milletini düşünmesi nedeniyle mühür vurmuştur. Hemşerilerim müsterih olsunlar ki; Karaman’da gönüllere taht kuracak, geleceğe yön verecek ve şehrin teminatı olacak listelerle karşılarına çıkacağız. 

Bu kadrolar; ilke ve tutarlığıyla, yarım asırlık siyasi ahlak ve ağırlığıyla Karaman’ın önünü açacak, serpilip gelişmesini sağlayacaktır. Karamanlı hemşerilerimizin 31 Mart 2019 günü bu kadroları, emanete ehil görüp görevi tevdi edeceğine dair inancımız tamdır’’ sözlerine yer verdi.

 

Okunma : 42737
Foto galeri
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Youtube video ücretsiz nasıl indirilir? instatakipci indirme
19 Ağustos 2019 Okunma: 39950 Eğitim
Karaman'da işçi servisi devrildi: 16 yaralı
19 Ağustos 2019 Okunma: 10513 Asayiş
Bahçe evine giden genç, babası tarafından ölü bulundu
21 Ağustos 2019 Okunma: 10203 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın