Karamandan.com

Karamandan.com

23 Mart 2019 Cumartesi
Liderler Karaman'a gelmiyor
31 Mart yerel seçimlerine sayılı dünler kala liderlerin netleşen miting takvimlerinde Karaman görünmüyor.
Kategori : Siyaset
08 Mart 2019 12:48
 
Liderler Karaman'a gelmiyor

31 Mart yerel seçimlerine sayılı dünler kala liderlerin netleşen miting takvimlerinde Karaman görünmüyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 Mart tarihinde Karaman'da miting yapacağı duyurulmuştu fakat bu planın iptal edildiği bilgisi alındı.

Aynı şekilde CHP, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi de Karaman'da miting yapmayacak. 

 

REKOR ERDOĞAN'DA

En çok miting yapma ünvanını elinde bulunduran lider Recep Tayyip Erdoğan bugün Şanlıurfa seçim çalışması yapacak. Yaklaşık 40 ilde miting yapan Erdoğan bu rekorunu kimselere kaptırma niyetinde değil.

31 Mart yerel seçimlerine ittifak çerçevesi içerisinde hazırlanan AK Parti ve MHP'nin ortak miting yapacağı iller ve tarihleri de belli oldu. Cumhur İttifakı kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin 17 Mart'ta İzmir, 23 Mart'ta Ankara ve 24 Mart'ta da İstanbul'da ortak miting yapması planlanıyor. Cumhur ittifakının ilk mitingi İzmir'de olacak. Erdoğan ve Bahçeli 17 Mart'ta İzmirlilere seslenmesi bekleniyor. 

 

CHP VE İYİ PARTİ'DEN ORTAK MİTİNGLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart'a kadar 8 kez İstanbul, 3'er kez Mersin, Bursa ve Ankara olmak üzere toplam 20 ilde seçim çalışması yapacak. Kemal Kılıçdaroğlu'nun 31 Mart yerel seçimleri öncesinde yapacağı miting ve toplantıları organize etmek üzere, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın başkanlığında bir süre önce oluşturulan organizasyon komitesi taslak programları hazırladı.

İYİ Parti ile yapılan iş birliği çerçevesinde hazırlanan miting programında, CHP'nin bu seçimlerde büyük önem verdiği ve oy durumunun kritik olduğu illere ağırlık verildi. Kampanyanın gidişatına göre değişebileceği belirtilen taslakta Kılıçdaroğlu'na, İstanbul başta olmak üzere Mersin, Ankara ve Bursa ağırlıklı program belirlendi.

 

BAHÇELİ SÖĞÜT'TEN BAŞLAYACAK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçim çalışmalarına 10 Mart Pazar günü Söğüt'te yapacağı açık hava toplantısıyla başlayacak. MHP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Başkan Devlet Bahçeli, 31 Mart’taki Mahalli İdareler Genel Seçimleri çalışmaları çerçevesinde açık hava ve salon toplantıları yapacak. MHP Genel Başkanı Bahçeli, seçim çalışmalarını 10 Mart Pazar günü Söğüt’te yapacağı açık hava toplantısı ve Eskişehir’de Cumhur İttifakı salon toplantısıyla başlatacak.

11 Mart Pazartesi günü Ankara’da Etimesgut seçim ofisini açacak olan Devlet Bahçeli, 12 Mart Salı günü Yozgat ve Kırıkkale, 13 Mart Çarşamba günü Kastamonu ve Çankırı, 14 Mart Perşembe günü Aksaray ve Nevşehir, 15 Mart Cuma günü Zonguldak, 16 Mart Cumartesi günü Manisa’da açık hava toplantıları yapacak. Bahçeli, 17 Mart Pazar günü de İzmir’de Cumhur İttifakı açık hava toplantısı düzenleyecek.

 

Okunma : 11124
Foto galeri
ak parti
guney sigorta
tekin
maboto
Gündem haberleri
Yeni Zelanda teröristi Karaman'a gelmiş!
20 Mart 2019 Okunma: 20280 Gündem
Meteoroloji'den Karaman için 'Sarı Alarm'
22 Mart 2019 Okunma: 15524 Hava Durumu
Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapı buldu
21 Mart 2019 Okunma: 7518 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın