Karamandan.com

Karamandan.com

23 Haziran 2018 Cumartesi
Kim bu adam, neyin peşinde?
İki gündür Karaman'a hakaretler yağdıran sözde gazetecinin ne yapmaya çalıştığı, arkasında kimlerin olduğu ve neyin peşinde olduğu merak konusu.
Kategori : Siyaset
13 Ağustos 2017 20:00
 
Kim bu adam, neyin peşinde?

İki gündür Karaman'a hakaretler yağdıran sözde gazetecinin ne yapmaya çalıştığı, arkasında kimlerin olduğu ve neyin peşinde olduğu merak konusu...

Karaman iki gündür, Akit Gazetesi Yazarlarından olduğu iddia edilen Mehmet Özmen adlı bir şahsın sosyal medya üzerinden yürüttüğü Karaman siyaseti ve sivil toplumunu hakaretlere boğan açıklamalarını konuşuyor.

Özmen 3 facebook hesabından birinde kendisine tepki koyan gençler dahil olmak üzere bir çok siyasetçi ve sivil toplum yöneticilerine yönelik, bir gazeteciye yakışmayan tavırla ağza alınmayacak hakaretleri ardı ardına sıralayınca Karaman halkından ve muhataplarından tepkiler geldi.

BU ŞAHSIN ARKASINDA KİM VAR?

Karaman halkı sosyal medya üzerinde "Sen fetöcü müsün. İddia ettiğin gibi AK Partili olsan bu paylaşımlarla Karaman'ı ve partini zor duruma düşürmez bildiğin bir şey varsa gider yukarıya iletirdin." şeklinde tepki koyarken bu paylaşımların il başkanlığı sürecinde ortaya çıkması da siyasete bir müdahale olarak algılandı.

Karamanlı olmayan bu şahsın arkasında Karaman'dan kimlerin olduğu araştırılırken pazartesi günü yüzlerce Karamanlının suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı alınan bilgiler arasında.

PROVAKATÖR GAZETECİYİ ÖNÜNE GELEN DÖVMÜŞ

Daha önce yine sosyal medya paylaşımları nedeniyle defalarca dayak yiyerek gündeme gelen şahsın akli dengesinden şüphe ediliyor. 2013 yılında İstanbul Barosu tarafından düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul toplantısında kürsüden inmeyince avukatlar tarafından hastanelik edilen şahıs 2015 yılında İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’nda yine fena halde dövülmüş. Yine sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup, Akit gazetesinde 10 Kasım'da yayınlanan bir ilana tepki için gazetenin Bağcılar'daki matbaasının önünde Mehmet Özmen'i dövmüşler. 

ATATÜRK'E MAKYAJ YAPMIŞ

Akit’in ‘sicili kabarık muhabiri’ni Bahçeli’nin gözleri önünde dövmüşler. Mehmet Özmen çok sevdiği çeşitli sosyal medya hesaplarından Mustafa Kemal Atatürk’e makyaj yapılmış ve İsrail bayrağı şapkası takılmış görseller paylaşmıştı. Bu durumdan rahatsız olan ülkücü gruplar ise Akit gazetesinin binasına gitmiş ve burada silah sesleri duyulmuştu. Bu gerginlik Yeni Akit gazetesi muhabiri Provakatör Mehmet Özmen’in MHP Genel Merkezi’nde yaşadığı darp iddiasıyla bir adım öteye taşındı.

BAHÇELİ'NİN GÖZÜ ÖNÜNDE DÖVDÜLER

Siyaset ve Liderlik Okulu’nun sertifika töreninde MHP lideri Devlet Bahçeli’ye saygısız bir üslupta soru soran Özmen, ardından 5-6 kişinin kendisini bir odaya kapattığını ve Bahçeli’nin gözleri önünde dövdüğünü öne sürdü. Özmen kendi iddiasında; “Daha sonra otoparka götürerek orada dövmeye devam ettiler. Otoparkta sivil güvenlik görevlisi olduğunu söyleyen biri geldi ve o da bize ana avrat küfretti. Daha sonra bizi siyah bir minibüse bindirdiler. ‘Yolda giderken sizi öldüreceğiz’ diye tehdit ettiler. Eskişehir yolundaki köprünün altında bizi bıraktılar. Tekme ve yumruklarla dövdüler. Baldırıma ve hayalarıma vurdular.”

ESKİ VEKİLDEN TEPKİ YENİLERDEN SES YOK

İki gündür Karamanlılara hakaretler yağdıran gazeteciye Recep Muğlu ve Eski Milletvekili Mevlüt Akgün'den tepki gelirken AK Partili il başkanı ya da milletvekilleri dahil diğer siyasilerden herhangi bir açıklama gelmedi.

Recep Muğlu sosyal medya hesabından verdiği tepkide, bu paylaşımların art niyetli kişilerce sosyal medya üzerinden dağıtıldığını söyledi ve "Konu ile ilgili adli işlem başlatılacaktır. İnsanlarin onuru ile oynamanın bu kadar ucuz olmadığını herkes görecek ve bu şahsiyetsiz kişiler bunun bedelini hukuk karşısında ödeyecekler." dedi.

SEÇİM ÖNÜ OPERASYONU

AK Parti Karaman eski milletvekilili Mevlüt Akgün ise skandal paylaşımlarla ilgili sosyal medya hesabından "Karaman AK Parti İl Başkanlığı seçimi ve 2019 Yerel ve Genel Seçimleri öncesi birileri operasyon çekmeye çalışıyor." yorumu yaptı. 

Akgün açıklamasında; "Maalesef bunu da geçmişte abone yapmak için çok uğraştığımız Akit Gazetesinin Mehmet Özmen isimli bir yazarı üzerinden. Bu yazar benim iki daireye sahip olduğum ve daha sonra sattığım "Parmaklı Konutları"isimli bir inşaatın yasal yükseklik iznini ve ruhsatını milletvekili baskısıyla yaptığım "şeklinde sosyal medya üzerinden bir  yapıyorlar. 

Gazetecilik birilerinin pazarladığı bir takım iftiralarla yapılmaz. iddia edildiği gibi bir konu varsa; Belediye Başkanlığını ararsın, Karaman Tapu Sicil Müdürlüğünü ararsın, AK Parti Genel Merkezi ararsın, Mustafa Şentop'u ararsın öğrenirsin. Ayrıca kendi helal paramla kiminle ortaklık yapacağıma ben karar veririm. 13 yıllık milletvekilliğim boyunca Karaman dan bir Allah'ın kulundan maddi menfaat temin etmiş isem çık açıkla." şeklinde ifadeler kullandı.

ALNIMIN AKIYLA 3 DÖNEM VEKİL OLDUM

Akgün ayrıca: Aynı gazetecinin İl Başkanı ve Ziraat Odası Yöneticileri ve Hatta eski İl Başkanları İle ilgili somut bir delil ve belge olmaksızın iftirada bulunduğu dikkate alındığında, Karaman dan bir grup şahsın, bizlerin üzerinden İl Başkanlığı Seçimi ve 2019 seçimleri için operasyon yaptığı anlaşılmaktadır. Benim üzüntüm bu tür iftiraları servis eden şahısların erkekçe ortaya çıkıp bir iddiası varsa yüzümüze konuşacak cesaretlerinin olmamasıdır. Bu şahıslar daha önce de değişik vesilelerle hakkımda onlarca iftirayı değişik adlarla genel merkeze yapmış ama sonuç alamamışlardır. Ben alnımın akıyla hem İl başkanı hemde üç dönem milletvekilliği yaptım. Karaman halkının her zaman desteğini gördüm. Karaman halkına Ne kadar teşekkür etsem azdır..H

KİMİN NE İDDİASI VARSA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNSUN

Benim dokunulmazlığım yok, kimin ne iddiası varsa Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunabilir. Ben yaptığım her fiilin hesabını verebilecek kadar onur sahibiyim. Ama ben bu adi adamları tanıyorum. Bugüne kadar herkese olduğu gibi bunlarada hoşgörülü davrandım. Ama bundan sonra bu şahıslar -ki kendilerini biliyorlar- her zaman siyaseten ve hukuken mücadele alanımda olacaklardır." diyen Mevlüt Akgün Karaman adının ulusal mecralarda bu şekilde anılmasından duyduğu üzüntüyü de belirtti.

SKANDAL AÇIKLAMALARI BİTMİYOR

Sicili bozuk provakatör gazetecinin ne yapmaya çalıştığı bir türlü anlaşılamıyor. Bir gün Alevilerle CHP lideri Kemal Kılıçtaroğlu'nu karşı karşıya getirmeye çalışıyor diğer bir gün AK Partili yöneticileri FETÖ'cü diye yaftalıyor. Bir gün Atatürk'e hakaret ediyor ertesi gün CHP vekillerinin Gülen propagandası yaptığını iddia ediyor. Bir gün Beyoğlu teşkilatına takıyor ertesi gün Karaman'a sarıyor.

Daha geçen ay AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’la yaptığı ropörtajda başka bir mevzuyla ilgili Mehmet Özmen'e Ataş; "Benim üzüntüm bu noktada şu; biliyorsan böyle bir şey bunu neden bizimle paylaşmıyorsun? Ben burada iyi niyet görmüyorum. Bu paylaşımları yapanların iyi niyetli davranmadıklarını düşünüyorum. AK Parti’nin içerisinde olup da AK Parti’li gibi gözüküp AK Parti’yi içeriden nasıl yıpratırızın hesaplarını yapan zihniyetlerdir. Hepimizin hataları, kusurları olabilir ama iki gündür sosyal medyada yapılan bu linç girişimini doğru bulmuyorum." demişti.


KARAMAN BASININA AĞIR HAKARET

Sosyal medya hesabından yaptığı hakaretlere Karaman basınını da ekleyen şahıs basın için, "Mafya tarafından beslendiği için haber yapmıyorlar" iddiasında bulundu. Oysa Karaman basını olarak bizler her zaman ülkemizin, şehrimizin, insanımızın ve adaletin yanında olduk. Bu mevzularda da hiç bir şekilde taraf değiliz. Kimsenin de tetikçisi ya da savunucusu değiliz. Bu beyefendi, sosyal medyadan koca bir şehri ve insanlarını rezil etmek yerine, eğer yapılan bir yanlış var ise suç duyurusunda bulunsaydı ya da gazetesindeki köşenizden edebi ile yazsa isi bu denli itibarsızlaşmaz ve ayağa düşmezdi.

Karaman, güzel ülkemizin güzel şehirlerinden biridir. Bu şehri şahsi hırslarınıza kurban etmeyin.

Okunma : 19780
Gündem haberleri
Karaman'da görülen Dev Yılan Şaşırttı
19 Haziran 2018 Okunma: 28552 Yaşam
Makro Market Satıldı
22 Haziran 2018 Okunma: 17288 Gündem
Evin oturma odasına giren yılan korkuttu 
19 Haziran 2018 Okunma: 9387 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın