Karamandan.com

Karamandan.com

22 Kasım 2019 Cuma
KAR MABOTO Otomotiv’den Uyarı Araçlarınız Kışa Hazır mı?
KAR MABOTO Otomotiv Mekanik Servis sorumlusu Ustası Recep Karataş, 35 yıllık deneyimi ile kışlık periyodik bakım ve kontrollerin yapılmasına ilişkin önemli uyarılarda bulundu.
Kategori : Gündem
08 Kasım 2019 15:04
 
KAR MABOTO Otomotiv’den Uyarı Araçlarınız Kışa Hazır mı?

KAR MABOTO Otomotiv Mekanik Servis sorumlusu Ustası Recep Karataş, 35 yıllık deneyimi ile kışlık periyodik bakım ve kontrollerin yapılmasına ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

Mekanik Servis sorumlusu Ustası Recep Karataş, Kışlık kontrol ve bakımlarda dikkat edilmesi gereken noktaları şu şekilde sıraladı;

"Dizel araçlarda araca uygun motor yağı, filtreleri ve ısıtma bujilerinin bakım ve kontrolü yapılması gerekmektedir, motor soğutma sıvısı (antifiriz) değerlerinin ölçümü -30 dereceye kadar dayanaklı olması konusunda sürücüleri uyarıyoruz. 

İlimizde zaman zaman çok şiddetli geçen kış ayları için ön ve arka camlardaki görüş mesafesinin kaybolmaması açısından sileceklerin kontrolü ve cam suyunun muhakkak antifirizli ve donmaya dayanıklı olması gerekir. 

Bunun yanında benzin ve LPG'li araçlarda ateşleme sisteminin kesinlikle kontrol edilmesi gerekmektedir. LPG ayarlarının kışa uygun olarak ayarlanması ve motor yağının kış şartları için uygun olması da önemli hususlar arasındadır. Araçların sabahları ilk çalışma konusunda önemli rol oynayan AKÜ ve dinamo kısımları da çetin kış şartlarına dayanıklılık açısından kontrol edilmelidir. Aynı zamanda aracın içerisinde konforlu bir yolculuk yapmamızı sağlayan aracın kalorifer tesisatı da kontrol edilmesi gereken önemli noktalardan birisidir, ve son olarak kış lastiklerimiz ailemiz ve sevdiklerimizle güvenli ve konforlu bir yolculuk yapmak için en önem verdiğimiz parçalardan biridir, bu lastiklerin tarihleri, durumu, diş kalınlıkları kesinlikle ölçülmeli ve gerekiyorsa değiştirilmelidir.

Biz KAR MABOTO Otomotiv olarak bünyemizde bulunan mekanik kaporta, boya, elektrik, rot balans ve lastik bölümlerimizle siz değerli halkımıza hizmet vermekteyiz. 

Sabah 8:00 ile akşam 18:00 saatleri arasında aracınızın 32 nokta kışlık kontrollerini ücretsiz olarak servisimizde yaptırabilir, aracınızı gönül rahatlığı ile kışa hazır duruma getirebilirisiniz."

Okunma : 1740
Foto galeri
ŞAHİNCELL
guney sigorta
seç
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
SON DAKİKA: BİR KİŞİ ÖLDÜ
20 Kasım 2019 Okunma: 32573 Siyaset
Erken vefat yakınlarını yasa boğdu
19 Kasım 2019 Okunma: 19944 Asayiş
Karaman soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek
20 Kasım 2019 Okunma: 19926 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın