Karamandan.com

Karamandan.com

24 Haziran 2019 Pazartesi
KARTAL ÜNVER’E EMANET
CHP Karaman Milletvekili Av.
Kategori : Siyaset
23 Mayıs 2019 14:26
 
KARTAL ÜNVER’E EMANET

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 23 Haziran İstanbul seçimi için CHP’nin başlattığı kampanya sürecinde; partisi tarafından Kartal İlçe Sorumlusu olarak görevlendirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi, 23 Haziran İstanbul seçimi için kampanya sürecini 22 Mayıs itibariyle başlattı. Bu kapsamda milletvekillerinin bir bölümünü TBMM çalışmalarını yürütmek üzere Ankara’da görevlendiren CHP Genel Merkezi; bir bölümünü de İstanbul seçimi için yürütülecek seçim kampanyasında görevlendirdi.

Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver’e ise, Kartal İlçe Sorumlusu olarak görev verildi.

Kampanya süresi boyunca İstanbul Kartal’da bulunacak olan Ünver, yaptığı değerlendirmede; İstanbul’da iptal edilen seçimin, iptaline ilişkin hiçbir tutarlı ve hukuki dayanağın olmadığını ifade etti.

31 Mart seçimleri sonrası millet iradesinin, koltuk sevdası altında kalarak ezildiğini belirten Ünver; “Anayasa ile güvence altına alınan seçme hakkının özüne yapılan bu müdahale hem seçmenin hem de seçimin galibinin uğramış olduğu haksızlıktır.

Biz de bu süreçte, demokrasiye ve sandığa güvenerek özgür ve hür iradesiyle seçme hakkını kullanan, fakat iradesi yok sayılan tüm İstanbulluların hakkının takipçisi olacağız. Kampanyayı, ilçe sorumlusu olarak görevlendirildiğim Kartal’da yurttaşlarımızla bir arada, el ele, kol kola, omuz omuza, umutla ve tüm güzellikleriyle en verimli şekilde yürüteceğiz.

31 Mart’ta sandıktan çıkan sonuç, 23 Haziran’da bir daha tescillenecek. Ülkemiz ve İstanbul için her şey çok güzel olacak.” diye konuştu.

 

Okunma : 1688
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da piknik alanında "sarıkız" paniği
22 Haziran 2019 Okunma: 16049 Gündem
TOKİ Kırbağı Kura Sonuçları Açıklandı!
21 Haziran 2019 Okunma: 15453 Gündem
TOKİ Karaman Kırbağı Kura Çekilişi Yapıldı!
21 Haziran 2019 Okunma: 13130 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın