Karamandan.com

Karamandan.com

23 Temmuz 2019 Salı
IPRAD II 5. Çağrı Dönemi Toplantısı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Karaman İl Koordinatörlüğü tarafından Karaman Ticaret ve Sanayi Odasısı Meclis Toplantısında IPARD II 5.
Kategori : Ekonomi
17 Nisan 2019 09:35
 
IPRAD II  5. Çağrı Dönemi Toplantısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Karaman İl Koordinatörlüğü tarafından Karaman Ticaret ve Sanayi Odasısı Meclis Toplantısında IPARD II 5. Çağrı kapsamında bilgilendirme yapıldı.

TKDK İl Koordinatörü Özgür Öztürk ve Teknik Uzmanların katılımıyla düzenlenen toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan, Meclis Üyeleri ve Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşması  Karaman  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan  tarafından gerçekleştirildi. Alkan  yaptığı konuşmada, katılımcılara hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. “İş dünyası temsilcileri olarak TKDK tarafından sağlanan destekleri çok önemsiyoruz. İlimizin bu hibelerden daha fazla yararlanması gerektiği inancındayız. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Koordinatörü ve Uzmanlarına  işbirliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Açılış konuşmasının ardından TKDK İl Koordinatörü Özgür Öztürk konuşmasını yaparak Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yapısı, işlevi ve bugüne kadar gerçekleştirdikleri projeler hakkında detaylı bilgiler verdi.

Ardından   IPARD II 5. Çağrı ilanı ile destek verilen  sektörler hakkında sunum ve IPARD destekleri ile ilgili sorular ve proje hazırlama aşamasında dikkat edilecek hususlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Sunumda 5. Başvuru Çağrı Döneminde destek verilecek, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) ile Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103) hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verildi.

Soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

 

Okunma : 606
Foto galeri
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 30809 Asayiş
Sağ kurtulan olmadı; 7 ölü
21 Temmuz 2019 Okunma: 18411 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 14181 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın