Karamandan.com

Karamandan.com

19 Mayıs 2019 Pazar
Fatih Tekin Aday Adaylığını Açıkladı
Mart 2019 yerel seçimleri için AK Parti'de aday adaylığı başvurularının son günü geldi.
Kategori : Siyaset
16 Kasım 2018 15:01
 
Fatih Tekin Aday Adaylığını Açıkladı

Mart 2019 yerel seçimleri için AK Parti'de aday adaylığı başvurularının son günü geldi. Son günde kesinleşen aday adaylıklarında Fatih Tekin, AK Parti'den Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Karaman'da Özel Tekin Okulları ile eğitimcilik işiyle uğraşan Fatih Tekin, AK Parti'de Mart 2019 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurularının son gününde Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

Tekin, yaptığı açıklamada, Karaman halkından ve değerli dostlarımızdan gelen talep ve ısrar doğrultusunda Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvurumu yapmış bulunmaktayım.

Sayın genel başkanımızın özellikle vurguladığı yeni sistemde 'nitelikli siyasetçilerin' olacağı, liyakatin esas alındığı bu dönemde siyasette bize ihtiyaç duyulduğu gerekçesiyle yola çıkmış bulunmaktayız. Partimizin belirleyeceği takvim çerçevesinde yolumuza devam edeceğiz.

Geçmişten günümüze Karaman’a katkı sağlamış Belediye başkanlarımıza, mevcut belediye Başkanımıza, partimize gönül vermiş il ve ilçe başkanlarımıza ve yönetimdeki arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Ticari faaliyet birikimime dayalı olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, belediyeler her bölgenin bir işletmesidir ve bu işletmeler iyi değerlendirildiği takdirde kentler; mimari, sosyal, kültürel, ve güvenlik gibi birçok alanda gelişir.Belediyeler işletme gibi çalışırsa gelir getirerek kentlerine katkı sağlar. Görev verilmesi halinde azim ve kararlılıkla mücadele edeceğiz ve projelerimizi uygulamaya geçireceğiz." dedi.

Fatih Tekin'in Projeleri

Tekin, AK Parti Karaman İl Binasında yapmış olduğu açıklamada Karaman için 120 adet projesinin olduğunu belirtirken bunlardan başlıca olanlarından bahsetti. Tekin'in projerline dair yaptığı açıklama şu şekilde;

‘’ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ İYİ YETİŞMİŞ BİR NESİL!’’

Öncelikli ‘hedefimiz iyi yetişmiş bir nesil!’ Son günlerde özellikle ailelerin yakındığı konulardan biri de Karaman’da güvenlik sorunu, çocuklar kapının dışına çıktığı anda ebeveynler kaygılanmaya başlıyorlar! Yılların eğitimcisi olarak, Toplumun refah seviyesini yükseltme yolunun, öncelikle yeni nesilden geçtiğini biliyor ve onlar için yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Doğru eğitim teknikleri kullanırsanız sokakta işlenen suç oranı düşüyor, bilimi esas alacak ve KARAMAN’ı böyle yöneteceğiz. Karaman'ın gençleri, kadınları ve çocukları bunu hak ediyor.” Her ay görüş gözetmeksizin Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelerek Toplum için proje üretimine katkı sağlamalarını tavazzuh edeceğiz.

“KARAMAN’A SIĞAMIYORUZ!“

Karaman merkezde bir cadde ve ona bağlayan 4 cadde üzerine kurulmuş ve bu şekilde de faaliyet göstermeye devam etmektedir. 150 bini aşkın nüfusun hemen hemen hepsi bu merkeze gelmekte, bu alanları kullanmaktadır. Bu durum da beraberinde bir trafik sorunu oluşturmaktadır. Giderek artan araç sayısı, bu bölgelerde park sorununa dönüşmekte ve trafiği aksatmaktadır. Şehrimizin şehir olduğunu caddelerimizi arttırarak ve şehir faaliyetlerini her bölgeye dağıtarak, her bölgeye açık- kapalı otopark yaparak yani çevre merkezler oluşturarak şehirleşmeye hatta globalleşmeye büyük adımlar atacağız.

Karaman Trafiğinde en önemli sorunlardan birisi de trafik ışıklarıdır. Gün gün büyüyüp gelişmekte olan Karaman’da trafik Işıklarının sayısı da oldukça geride kalmıştır. Trafik ışığı olması gereken birçok yerde olmadığı için olası kazalar önlenememektedir. Aday ve başkan olduğum takdirde öncelikle trafik Işıkları sürelerini düzenleyip, gerekli her noktaya ışıklandırmalar yapacağız.

“SOSYAL ALANIMIZ ÇOK AZ!”

Geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen Millet parkımız Karaman için büyük bir adım olmuş ve hepimizi mutlu
etmiştir ancak o alana bile sığamayarak birçok kez geri dönmek zorunda kalan hemşerilerimiz oldu. Çamlık Tesisleri, Karaman Kalesi, Fisandun gibi pek çok Yeşil Alan atıl durumdadır, bu ve buna benzeyen tesislerimizi ekolojik dengeyi bozmadan güzelleştirilerek topluma kazandırılmalıyız. Sosyal alanlara insanımız daha rahat ulaşabilsin istiyoruz. Şehrimiz yeşillensin ve şehrin bir köşesinden diğer köşesine
yürünebilsin, kütüphane duraklar Karaman’da da olsun istiyoruz. Gezip, eğlenen, okuyan ve sosyalleşen insanların topluma zararı değil, yararı gün geçtikçe artacaktır!

“ŞEHİR TİYATROSU KURACAĞIZ”

Toplumda sanatı ve estetik duyguları geliştirmenin yollarından biri de tiyatrodur. Karaman’a yılda en fazla üç ya da dört kez tiyatro gelmekte, projelerimiz arasında şehir tiyatrosu da yer alıyor. Karamanlı her ay farklı tiyatrolar izlemeli diye düşünerek şehir tiyatrosu kuracağız. Gerek çocuklarımıza gerekse yetişkinlere özel tiyatrolar ile halkımızı mutlu etmeyi hedeflemekteyiz.

‘ENGELLİLERİN ENGELLERİNİ KALDIRACAĞIZ!’

Engelliler için bir tesis yapmak da öncelikli projelerimiz arasında yer almaktadır. Kuracağımız bu tesis, engelli vatandaşlarımızın oturup sohbet edebileceği, çay, kahve içebileceği, keyifli vakit geçirecekleri bir buluşma yeri olacak tesisin içerisinde spor salonu, oyun odaları, tüm hobi odaları, fitness, eğitim alanları, görme engellilere özel odalar olacak. Engelli çocuklarımızın da anne ve babası, çocuğunu günü birlik bu
tesise bırakabilecek.

‘‘AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK VERECEĞİZ’’

Amatör spor kulüpleri, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup, düzenli, bilinçli ve sağlıklı spor yapmaya teşvik etmektedir. Tabi bunları yaparken de gerek maddi anlamda gerekse manevi anlamda teşvik edilmeleri gerekmektedir. 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun “Belediyenin Görev ve Sorumlulukları” başlıklı 14’üncü maddesi gereğince; İlimiz Amatör spor kulüplerini destekleyerek Karaman’ın pırıl pırıl çocuklarını, gençlerini Dünya’ya duyuracağız.

‘’YATIRIMCILARLA BİRLİKTE HAYVANCILIK BÖLGESİ KURACAĞIZ’’

On binlerce hayvan kapasiteli projemiz ile yüzlerce işletmeciyi tek çatı altında toplayacak. Giderlerin kontrol altına alınacağı ve gübresinden enerji üretilecek olan tesis sayesinde, Karaman’ı Türkiye’nin kırmızı et ihtiyacının yüzde 10'unu 15’ini karşılayacak potansiyele getireceğiz.

“RAYLI SİSTEM ULAŞIM”

Otogar-şehir merkezi-Devlet Hastanesi-Üniversite ve OSB hattı üzerinden tramvay hattı getirerek ulaşımda büyük kolaylık sağlayacağız.

“KARAMANLI DESTEK KARTI”

Nakit para yardımı yüklenmiş olan Destek Kartını alan ihtiyaç sahibi ve yoksul vatandaşlar belediye ile anlaşmalı Karamanlı Destek Kart pos cihazının bulunduğu alışveriş merkezlerinde kartlarını kullanabilecek, tekel maddeleri dışında her türlü ihtiyacını kart sayesinde karşılayabilecekler. Destek Kartın amacı kesinlikle insanları tembelliğe alıştırmak değil, hayata zor şartlarda tutunmaya çalışan Karaman halkına destek olmaktır. Bu sebeple projenin adı ‘destek kart’tır. Yardım edilecek Kişiler muhtarlıklar tarafından belirlenecek ve yardım kriterlerini oluştururken insanların çalışıp çalışmadığına değil, aile içinde yaşayanlara kişi başına düşen gelir miktarlarına göre yardım periyotları belirlenecektir!

“KARBON AYAK İZİ OLMAYAN, TEMİZ KARAMAN!"

Amacımız, kendi enerjisini üreten, karbon ayak izi olmayan bir Karaman! Ben aday ve başkan seçilirsem, pazar yerlerini yeniden düzenleyeceğiz trafiği ve hayatımızı kilitleyen değil; toplu, düzenli, temiz Pazar alanları inşa edeceğiz ve bir bölümüne üretici için, doğrudan tüketiciye ulaşan bir yer de ayıracağız. Yerel sorunları gidermeye çalışırken, küresel etkilerini de aklımızdan çıkarmadan çalışacağız.

Projelerimiz gayet tabii bunlarla sınırlı değildir! Karaman için ürettiğimiz ve üzerinde çalıştığımız 120 projenin yalnızca birkaç tanesini bu zaman dilimi içerisinde sizlerle paylaşabildik.

Kısacası, 12 yıldır Karaman halkı ile iç içe yaşamış, 20 bini aşkın öğrenciye öğretmenlik 40 bini aşkın veliye işletmecilik yapmış, Karamanlı biriyle evlenmiş ve Karaman’a gönül vermiş bir aday adayı olarak Karaman’ın sorunlarını yakinen takip etmekteyim, Allah nasip ettiği takdirde hep beraber bu sorunlara çözüm bulmak tek amacımız olacaktır.

Yine partimize olan teveccüh ve ilgiden dolayı aday adayı olan bir birinden değerli dava arkadaşlarımın her birine teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.”

Fatih Tekin Kimdir?

Fatih Tekin kendisini tanımayan Karamanlı vatandaşlar için yaptığı açıklamada ise,

"14.01.1980 tarihinde Konya’nın Seydişehir ilçesinde dünyaya gelmişim. İlkokulu Merkez ilkokulunda okuduktan sonra Anadolu İmam Hatip Lisesinde ortaokul ve lise tahsilimi devam ettirdim. 28 Şubat mağdurluğumdan dolayı eğitim hayatıma Azerbaycan / Bakü’de devam ettim.

Bakü’de bulunduğum yıllarda; Okul Başkanlığı ve Türk Birliği Başkanlığı yaptım. 2007 yılında Karaman iline bir özel öğretim kurumunun ortağı olarak gelip Karaman’da ikamet etmeye başladım. Aktif ve sosyal kişiliğimle kısa sürede Karaman’da her kesim ile beşeri ilişkilerde başarılı oldum. 2010 yılında ortak olarak başladığım özel öğretim kurumunu tamamını devir alarak çalışmalarıma devam etim. Süreç içerisinde Karaman’ın üç farklı bölgesine eğitim merkezi kurdum. 2015 yılında Tekin Temel Lisesi ve 2017 yılında Tekin Anadolu Lisesi ve Tekin Ortaokulu Kurumlarını açarak Karaman’da eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmekteyim.

2007’den bu yana Karaman’da 20.000’i aşkın öğrenciye öğretmenlik yaparken 40.000’den fazla veli ile de teşri mesailerde bulundum. Eğitim Öğretimin yanı sıra Karamandaki diğer işletmelerimiz ve Kastamonu’da kömür ticaretine de devam etmekteyiz.

Evli ve iki çocuk babasıyım. Siyasetle üniversitenin ilk yılı itibari ile tanıştım ve gönül verdiğim davamdan hiçbir zaman vazgeçmedim. 14 Ağustos 2001 tarihinden bu yana Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yolu, yolumuz; mücadelesi, mücadelemizdir!" şeklinde konuştu.

 

Okunma : 5986
Foto galeri
KORKMAZLAR
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
17 Mayıs 2019 Okunma: 14238 Asayiş
Tüfekçioğulları neden işçi çıkardığını açıkladı
15 Mayıs 2019 Okunma: 11595 Ekonomi
Karaman'da gençlerin intihar girişimleri arttı
18 Mayıs 2019 Okunma: 11514 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın