Karamandan.com

Karamandan.com

21 Temmuz 2019 Pazar
Ermenek'te kadın aday iddialı
Karaman’ın Ermenek ilçesinde Belediye Başkanlığı yarışı, yapılan son başvuru ile farklı bir boyut kazandı.
Kategori : Siyaset
13 Aralık 2018 17:07
 
Ermenek'te kadın aday iddialı

Karaman’ın Ermenek ilçesinde Belediye Başkanlığı yarışı, yapılan son başvuru ile farklı bir boyut kazandı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ermenek Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Emel Öztürk, MHP Genel Merkezi’ne müracaatını yaptı.

Hemşerimiz MHP MYK üyesi Ali Güler, Ermenek ilçe teşkilatından Ali Demir, Av. Orhan Sarıbaş ve Yenimahalle ilçe Başkanı Eyüp Yılmaz ile birlikte MHP Genel Merkezi’nde genel başkan yardımcıları ve Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüşen Öztürk’ün aday olma kararı aldığı öğrenildi. Emel Öztürk’ün 80’li yılların efsane ismi MÇP ve MHP Ermenek eski ilçe başkanı merhum Mehmet Çakır’ın kızı olması, ilçedeki seçimlerin MHP lehine dönüşeceği kanaati oluşturdu.

1964 doğumlu olan Emel Öztürk, ilk, orta ve lise tahsilini Ermenek’te tamamladı. 13 yaşındaki iken Milliyetçi-Ülkücü hareket ile tanıştığını söyleyen Emel Öztürk aday adaylığı müracaatında, ‘’1977 yılında tanıştığım ve görev yapmaya başladığım 3 hilalli sancağın altından bir kez olsun ayrılmadım.

Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş ile birlikte görev yapan bir babanın kızı olmanın gururu ve yine Başbuğumla beraber MHP Genel Merkezi Kadın Kolları yönetiminde görev yapmış olmanın onuru ile davamı gençliğimden bu yana sahipleniyorum.

Geçmişten aldığım şuur ve teşkilat adabını, sürdürmekte olduğum MHP Yenimahalle Kadın Kolları Başkanlığı ile devam ettirmekteyim. Davam için var olmaya yeminliyim’’ dedi.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Öztürk’ün isminin aday olarak gösterilmesine kesin gözüyle bakılırken, adaylığının Ermenek’te dengeleri değiştireceği öngörülüyor.

 

Okunma : 3818
Foto galeri
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 27694 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 12487 Asayiş
Düğünde açılan ateşte gelin yaraladı
19 Temmuz 2019 Okunma: 10803 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın