Karamandan.com

Karamandan.com

21 Mayıs 2019 Salı
ERTUĞRUL ÇALIŞKAN VE MEHMET ER ADAY MI?
AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er, 31 Mart 2019’da tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için partilerine bugünden itibaren adaylık başvurularının başladığını açıkladı.
Kategori : Siyaset
05 Kasım 2018 15:43
 
ERTUĞRUL ÇALIŞKAN VE MEHMET ER ADAY MI?

AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er, 31 Mart 2019’da tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için partilerine bugünden itibaren adaylık başvurularının başladığını açıkladı.

İl Başkanı Er, adaylık sürecinin başlaması nedeniyle partisinin il teşkilatında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, Toplantıda Merkez İlçe Başkanı Mustafa Atabay, İl Kadın Kolları Başkanı İmiş Günenc, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale ve teşkilat üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Er, aday başvurularının başladığını söyleyerek, şunları aktardı;

“16 yıldır iktidarda bulunmamızın temelleri çalışmalarımızla oluştu. Hizmetlerimizden dolayı AK Parti ilk kurulduğundan itibaren, hizmet anlayışını Türkiye’ye ve Uluslararası kamuoyuna tüm milletlere göstermiş oldu. 16 yılda, Türkiye Cumhuriyetinin 80 yılda olmayan hizmetlerini AK Parti iktidarı gerçekleştirdi. İçeride ve dışarıda birçok kesim boş durmadı. Buna parti kapatmalarıyla başladılar. 317 gibi çalışmalarıyla devam ettiler. Gezi olaylarıyla, 17-25 Aralıkla, 15 Temmuzla, bugünde ekonomik furyayla devam etmeye çalışıyorlar. 

Ama milletimiz ile kurduğumuz gönül bağı sayesinde biz bu saldırıların hepsini atlatıyoruz. Bugün yine ekonomik saldırıları atlatmanın eşiğindeyiz. Üretimle alakalı, istihdamla alakalı, ithalat, ihracat dengeleriyle alakalı birçok ARGE çalışması ve çalışmaların neticeleri alınmaya başlandı. 

Bugün baktığımızda döviz kurlarının geri geri düştüğünü görüyoruz. Yeniden bismillah diyor, belediye çalışmalarımızı tüm Türkiye’de olduğu gibi AK Parti Karaman’da da gördü. AK Parti belediyelerinin geldiği dönemlerden itibaren Karaman’da aldığı hizmetleri çok fazlasıyla aldı. Bunu en zayıf dönemlerimizle kıyasladığımızda kat ve kat büyük hizmetler ettik.

KARAMANIN GÜVENİNE TALİBİZ

Karamanlı kardeşlerimizin güvenlerine talibiz. Aday başvurularımız bugün başlıyor. Genel merkez çalışmaları boyutunda da teşkilat başkanları Karaman’a gelerek tur yaptılar. Belediye başkanımız ve teşkilatımız hakkında vatandaşlardan bilgiler aldılar, anketler yapıldı. Bu bilgiler derlenip toplanıp Sayın Cumhurbaşkanımıza iletilecek. 

Biz Karaman’da herhangi bir sıkıntı çekeceğimize inanmıyorum. Milletimizle bütünleştik, büyük hizmetler edildi. Tabi bunlar yeterli değil daha büyüklerini yapacağız. Karaman ve ülkemiz için daha ne sağlayabiliriz derdindeyiz. Bununla dertlenen kadrolarız bizler. Rabbim yolumuzu açık etsin.”

YEREL YÖNETİMLER BAŞKANI FATİH SELEK SEÇİM TAKVİMİNİ AÇIKLADI

Toplantı İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Fatih Selek’in, yerel seçimler için seçim takvimini okumasıyla devam etti.

Buna göre; Karaman Belediye Başkan adayları adaylık başvurusunda 5000 TL (Beş Bin Türk Lirası) ödeyecek.

Selek açıklamasında; “Belediye Başkanlıkları için 05.11.2018 ile 12.11.2018 tarihleri arasında, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyelikleri için 05.11.2018 ile 03.12.2018 tarihleri arasında alınacak.

Adaylık başvuruları; Büyükşehir ve İl Belediye Başkanlıkları için Genel Merkeze veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlıklarına, İlçe ve Belde Belediye Başkanlıkları için İl Başkanlıklarına veya İl Başkanlıklarına iletilmek üzere İlçe Başkanlıklarına, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri için İlçe Başkanlıklarına bizzat yazılı olarak yapılacaktır.

BAŞKANLIK VE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI BAŞVURU BEDELİ KAÇ PARA?

Karaman nüfusu 100.000 (Yüz Bin)’in üzerinde olduğu için İl Belediye Başkanı aday adaylarından 5.000 TL alınacak. İlçe Belediye Başkanı aday adaylarından 1.500 TL, Belde Belediye Başkanı aday adaylarından ise 1.000 TL alınacak. 

Öte yandan İl Genel Meclisi üyesi ve Büyükşehir olmayan diğer illerin Belediye Meclisi üyesi aday adaylarından 500 TL başvuru ücreti alınacak.

KADINLAR VE ENGELLİLERE İNDİRİM VAR

Yukarıdaki maddede belirlenen aidatlar, kadın ve genç aday adaylarından ½, engelli aday adaylarından ¼ oranında alınacaktır.” İfadelerini kullandı.

 ERTUĞRUL ÇALIŞKAN VE MEHMET ER ADAY MI? 

Toplantı sonunda gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtlayan AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er, “Aday mısınız” soruları üzerine açıklamada bulundu.

Er açıklamasında; “Biz 30 il başkanı olarak belediye başkanlığı adaylığımızı talep ettik. Mevcut belediye başkanımız genel merkezimiz tarafından değerlendirildikten sonra bizimle ilgili Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan karar verecek. Konu ile ilgili süreç devam ediyor. Biz mevcut belediye başkanımızı seviyoruz bizim taleplerimizi de yerine getiriyor. Onunla ilgili karar merci Ankara’dır. Aday olduğu takdirde temayüle girmeyecek” dedi.


 

Okunma : 9192
Foto galeri
guney sigorta
KORKMAZLAR
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15260 Asayiş
Karaman'da gençlerin intihar girişimleri arttı
18 Mayıs 2019 Okunma: 14809 Asayiş
Eski muhtar bacanağını ve iki çocuğunu öldürdü
17 Mayıs 2019 Okunma: 9802 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın