Karamandan.com

Karamandan.com

21 Temmuz 2019 Pazar
Cumhuriyet Halk Partisinin İzmir Adayı Figen Baz Mı Olacak?
31 Mart seçimleri yaklaşırken partilerin Belediye başkanı adayı açıklama süreci devam ediyor.
Kategori : Siyaset
12 Ocak 2019 14:25
 
Cumhuriyet Halk Partisinin İzmir Adayı Figen Baz Mı Olacak?

31 Mart seçimleri yaklaşırken partilerin Belediye başkanı adayı açıklama süreci devam ediyor. Seçmenler tarafından partilerinin belirleyeceği adaylar merak ediliyor. İzmirli seçmenler de bu günlerde Cumhuriyet Halk Partisinin İzmir Büyükşehir belediye başkanı adayı kim olacak sorusunun cevabını merak ediyor. Kulislerde dolaşan iddalar ve genel merkez tarafından yaptırılan anket  arasında Figen Baz Adı da geçiyor.

Abdülkadir Selvi İddia Etti

CNN Türk ekranlarında geçen hafta yayınlanan Gece Görüşü programında Abdülkadir Selvi, Cumhuriyet Halk Partisinin İzmir Büyükşehir belediyesi için Figen Baz adını açıklayabileceğini iddia etti. Abdülkadir Selvi yaptığı açıklamada partinin İzmir’de büyük bir anket yaptırdığını ve bu anketlere Figen Baz adının ön plana çıktığını iddia etti. Abdülkadir Selvi yapılan ankette Tunç Soyer, Selin Sayek Böke, Abdül Batur ve Tuncay Özkan gibi isimlerin de ön plana çıktığını söyledi.

CHP'li Seçmen Kimi İstiyor?

İzmir'de yapılan anketlerde Figen Boz ismi ön plana çıkıyor. Parti içinden de Figen Boz ismine oldukça sıcak bakılıyor. Yapılan anketlerdeki resmi sonuçların 16 Ocak'ta açıklanması bekleniyor. Cumhuriyet Halk Partisinin İzmir adayını seçmenler 16 Ocak'ta öğrenecek.

Figen Baz Kimdir?

Figen Baz İzmir'de sağlık alanında yaptığı çalışmalar ile ön plana çıkmış bir kişidir. İzmir'de faaliyet gösteren Ekol hastanesinin ve Duymer İşitme Cihazları firmasının sahibidir. Şehirde sağlık alanında yaptığı yatırımlarla bilinen Figen Baz'ın bütün ailesi de sağlık alanında faaliyet göstermiştir. Eşi Mehmet Baz operatör doktor’dur ve  babası Salih Salnur'da doktorluk yapmıştır. Sağlık alanındaki çalışmalarının yanı sıra Figen Baz Ekol Sanat galerisinin de sahibidir ve sanat dünyasında da yakından tanınmaktadır. İki oğlu olan Figen Baz sağlık alanının yanı sıra eğitime de önem vermektedir ve ailece İzmir'de özel üniversite kurma çalışmaları yapmaktadır.

Okunma : 834
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 27691 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 12484 Asayiş
Düğünde açılan ateşte gelin yaraladı
19 Temmuz 2019 Okunma: 10800 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın