Karamandan.com

Karamandan.com

23 Temmuz 2019 Salı
Çaldığı Kapılardan Sevgi Bağını Kurarak Ayrılıyor
31 Mart 2019 yerel seçimleri yaklaştıkça mahallelerdeki iddialı muhtar adayları da netleşmeye başlarken, Gevher Hatun Mahallesinde öne çıkan isim ise Aşır Ali Erduran.
Kategori : Siyaset
19 Mart 2019 08:45
 
Çaldığı Kapılardan Sevgi Bağını Kurarak Ayrılıyor

31 Mart 2019 yerel seçimleri yaklaştıkça mahallelerdeki iddialı muhtar adayları da netleşmeye başlarken, Gevher Hatun Mahallesinde öne çıkan isim ise Aşır Ali Erduran.

Karaman'ın en büyük mahallelerinden birisinde zorlu sorumluluğu üstlenme cesareti gösteren Erduran, çaldığı kapılardan sevgi bağını kurarak ayrılıyor.

Mahalle sakinlerini ziyaret edip tanışırken mümkün olduğunca insanların rahatsız olmayacağı zaman dilimlerini belirlemeye gayret ettiklerini belirten genç muhtar adayı Erduran, "Öncelikle bizleri kapısında güler yüz ile karşılayan ve zaman ayırıp dinleyen bütün hoşgörülü mahalle sakinlerimize teşekkür etmek istiyorum. Bu kadar büyük bir mahalle olmamıza rağmen insanlarımız kesinlikle birbirinden ve mahallemizde gelişen olaylardan haberdar. Kapısını çaldığımız herkes bize güleryüz gösteriyor, kapılarından sevgi bağını kurarak ayrılıyoruz. Mahallemize dair istişare etme fırsatını çoğu kez yakalıyoruz. Bilgili ve görgülü mahalle halkımızın takdirini alabilmek bizim ana prensibimiz." dedi.

"Boş vaat vermiyoruz, gerekenin yapılması yeterli olacak"

Son zamanlarda muhtar adaylarının artmasından dolayı vaatlerinde normal çizgisinden çıktığını ve insanların bunlara inanmadığının altını çizen Erduran, boş vaat vermediklerini ve gerekenin yapılmasının yeterli olacağını söyledi.

Kendisine seçtiği ve mahalleye faydalı olabileceklerini düşündüğü azaları ile mahalle sorunları üzerine şimdiden çalışma başlatan Aşır Ali Erduran bu seçimi almaya kararlı.

"Mahallemiz için her fikri değerlendireceğiz"

1994 doğumlu, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi mezunu olan muhtar adayı Erduran, "İlkokuldan üniversiteye kadar bütün eğitimimi Karamanımız'da gerçekleştirdim. Şuan Gevher Hatun Mahallemiz'de medikal işiyle uğraşıyorum, yani mahallemizin esnaflarındanım. Gelen bütün mahalle sakinlerimizle bir çay içip mahallemiz hakkında istişare yapmaya çalışıyorum. Mahallemizin eksikleri neler, mahalle sakinlerimizi hangi hizmet mutlu eder gibi soruların cevaplarını direkt olarak kendilerinden duymaya gayret ediyorum. Süreç hızlandıkça bu işin üzerine daha fazla düşeceğiz elbette.

Mahallemiz için her fikre açığız. Buraya olumlu yansıyacak her fikri değerlendirebiliriz. Bu şekilde birlik oluşturabilir, daha iyi bir mahalle ortamı inşa edebiliriz diye inanıyorum. Gerçekleştirmek istediğimiz fikirler için de hangi kapıyı ne kadar aşındırmamız gerekiyorsa bıkmadan aşındıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Gevher Hatun Mahallesi'nde esnaflık yapan Muhtar Adayı Aşır Ali Erduran evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

Okunma : 2229
Foto galeri
maboto
guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 30538 Asayiş
Sağ kurtulan olmadı; 7 ölü
21 Temmuz 2019 Okunma: 18166 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 13931 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın