Karamandan.com

Karamandan.com

24 Şubat 2020 Pazartesi
CHP’YE TAZE KAN GELDİ
CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver'in, divan başkanlığında yapılan kongrede, tek liste ile seçime gidildi.
Kategori : Siyaset
18 Ocak 2020 15:17
 
CHP’YE TAZE KAN GELDİ

CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver'in, divan başkanlığında yapılan kongrede, tek liste ile seçime gidildi.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR EVCEN'İN OĞLU İLÇE BAŞKANI OLDU.

CHP Karaman Merkez İlçe Başkanlığı için genel kurula gitti yeni CHP Merkez İlçe Başkanı Avukat Ahmet Recai Evcen oldu. 

Yunus Emre Konferans Salonunda gerçekleşen ve divan başkanlığını CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver’in yaptığı kongreye, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP İl Başkanı Kadir Ergin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti il başkanları ile partililer katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan görevi devreden CHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Tanju Kuytan, görev sürecinde yaptığı çalışmalardan bahsederek, yeni görevi alacak Ahmet Recai Evcen'e başarılar diledi.

İTTİFAK ORTAKLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

"CHP Karaman'da 16 yıldır milletvekili çıkaramıyordu. 24 Haziran 2018 seçimlerinde millet ittifakının katkısıyla 16 yıl sonra bir milletvekili çıkarma şansımız oldu” diyen CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver; “ O görevde bize nasip oldu. İttifak ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Partililerimiz de bu sürecin bir parçası oldu onlara da teşekkür ediyorum” dedi. Ünver konuşmasında bugüne kadar merkez ilçe yönetiminde görev yapmış kişilere de teşekkür etti.

Konuşmasına Rahşan Ecevit’i anarak başlayan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan “Karaman’da milletvekilini kalıcı hale getirip artıracağız, Ankara’dan iktidar müjdesiyle geldim”dedi.

CHP'DE HERKESE YER VAR

Karaman’a beşinci kez geldiğini vurgulayan Tezcan; “Parti olarak kurultay sürecindeyiz. Bu kapsamda Karaman'da Merkez İlçe Kongresinin son aşamasına geldik. Merkez İlçe Kongremizi de tamamlayacağız. Burada, dayanışma ve birlikte olma, beraber kararıverebilme, beraber yürümeyi görmüş olmak bizleri çok mutlu ediyor. 

Karaman'a daha önce de gelmiştim bu beşinci gelişim. 2014, 2015 ve referandumda geldim. Karaman'a geldiğimde merkez ilçe başkanı olan arkadaşım bakıyorum il başkanı olmuşlar. Bir sonraki geldiğimde il başkanı olan arkadaşım milletvekili adayı olmuş. Sonra milletvekili olarak beni Karaman'da ağırlıyorlar. Aşağıdan gelenler de yavaş yavaş bir kısmı belediye meclis üyesi oluyor, onun yerini bir başka arkadaş dolduruyor. 

Yani örgüt kadrolarını belirli bir plan dâhilinde sıraya koyuyor ve o sıra içerisinde herkesin önünü açıyor ve diyor ki eğer dayanışma, birlik içerisinde olursak CHP'de herkese yer var. Emek veren herkese yer var diyor" ifadelerini kullandı.
 

Okunma : 5243
Foto galeri
başarı
EKSPERTİZ
maboto
YARIŞMA
guney sigorta
seç
Gündem haberleri
Kamil Uğurlu; Bu kararın vebâlini mahşere kadar boynunuzda taşırsınız
21 Şubat 2020 Okunma: 13324 Gündem
Altınlar için anne ve babasını öldüren hemşire yeniden yargılanacak
23 Şubat 2020 Okunma: 9150 Asayiş
Son dakika haberi: Konya'da deprem!
23 Şubat 2020 Okunma: 7695 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın