Karamandan.com

Karamandan.com

22 Mayıs 2019 Çarşamba
Başkan Adayı Şaban Şahin Hayvan Pazarını Ziyaret Etti
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Şaban Şahin Hayvan Pazarını ziyaret etti.
Kategori : Siyaset
16 Mart 2019 13:36
 
Başkan Adayı Şaban Şahin Hayvan Pazarını Ziyaret Etti

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Şaban Şahin Hayvan Pazarını ziyaret etti.

Hayvan Pazarı Esnafıyla görüşen Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Şaban Şahin Esnafın sorunlarını dinledi ve yapılması gerekenleri anlattı.

Hayvan Pazarı ziyareti esnasında bir esnaf Belediye Başkan Adayı Şaban Şahin’e ‘küçükbaş hayvan sayısından fazla insan var’ diyerek serzenişte bulundu. Bir diğer esnaf ise ‘satılmayınca arabadan indirmedik’ dedi.   

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Şaban Şahin, “Uygulanan ekonomik politikalar ithalata dayandığı için yerli üretim ve üreticimize destek vermekten ziyade dış alımlarla tarımda olduğu gibi hayvancılıkta büyük darbe yedi. Sırbistan,  Polonya gibi birçok ülkelerden et ithal ediyorlar. Sizleri kazandırmak yerine onları kazandırıyorlar. Bu gerçekleri dile getirdiğimizde ise bizi şuculukla, buculukla itham ederek iftira atıyorlar” dedi.

Hayvan pazarı içerisinde bir çevre düzenlemesi yapılması gerektiğini ifade eden Şahin, “Görebildiğimiz kadarıyla kolaylık sağlaması için arabalardan hayvanları indirecek rampa yok. Hayvanların yemleneceği sulanacağı ortam yok.

Kapalı bir alan düzenlemesi yapılabilir. Yerlerde belediye fişleri gözüküyor, işgaliye parası ödemişsiniz bunun karşılığında yeterli hizmet alamamışsınız. Allahın izniyle biz size bu hizmetleri getiririz” dedi.

Belediyenin Mezbahanesinin faaliyette bulunmadığı konusuna değinen Şahin, “ Nasıl olsa hayvancılık bitti. Mezbahaneyi  işletmeye gerek yok, anlayışından bir an evvel kurtulmamız gerekiyor… Belediye hizmetleri olarak sıkıntı duyduğunuz noktada size hizmet getiririz” diye devam etti…

 

Okunma : 1848
Foto galeri
maboto
guney sigorta
EKSPERTİZ
KORKMAZLAR
Gündem haberleri
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15398 Asayiş
Karaman'da gençlerin intihar girişimleri arttı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15096 Asayiş
TOKİ Karaman Kırbağı 2019 kura çekilişi ne zaman?
20 Mayıs 2019 Okunma: 10600 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın