Karamandan.com

Karamandan.com

07 Aralık 2019 Cumartesi
Bahçeli  Ayrancı ve Kâzımkarabekir ilçelerini ziyaret etti
MHP Genel Başkanı Bahçeli Karaman'da Ayrancı ve Kâzımkarabekir ilçe belediyesini ziyaret etti.
Kategori : Siyaset
22 Temmuz 2019 01:52
 
Bahçeli  Ayrancı ve Kâzımkarabekir ilçelerini ziyaret etti

MHP Genel Başkanı Bahçeli Karaman'da Ayrancı ve Kâzımkarabekir ilçe belediyesini ziyaret etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere geldiği Karaman'da il ve ilçe belediye başkanlarını ziyaret etti.
Bahçeli, makamında ziyaret ettiği Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'ya başarılar diledi. Kalaycı ise belediye projelerinden bahsederek, günün anısına Bahçeli'ye hediyeler takdim etti.

Bahçeli, Karaman’da yaptığı konuşmanın ardından Ayrancı ve Kazımkarabekir Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı'ya ve Recep Boyacıoğlu'na görevlerinde başarılar diledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ayrancılılara hitaben yaptığı konuşmasında; ‘’Geçmiş dönemlerden itibaren gelenek haline getirdiğimiz; mahalli idareler seçimi sonrasında kazanılmış olan belediyeleri yerinde ziyaret etmek, tercihlerini MHP’li belediyelere kullanan değerli dava arkadaşlarımız ve vatandaşlarımıza teşekkür etmek, belediye başkanımızı tebrik etmek ve teşkilatlarımızın üstün gayretlerini takdir etmek amacıyla belediye ziyaretlerimizi bugün Karaman’da gerçekleştirdik.

BAHÇELİ; “BÜYÜKKARCI'YA HER KONUDA KEFİLİM

Bu arada üçüncü dönem görevi tekrar üstlenmiş olan değerli belediye başkanımız Yüksel Büyükkarcı’nın değerli hizmetlerinin devamı konusunda da biz Sayın Yüksel Beyin kefiliyiz ve her konuda yanındayız. Belediye Başkanımızın geçmiş dönemden bugüne birde üçüncü dönemde hazırlamış olduğu programlarla Ayrancı’nın gelişeceğine ve modern bir kent haline dönüşeceğine inancımız tamdır. Bugün için beklentilerinize cevap verebilmek, burada istihdam ve katma değer yaratabilecek yatırımlara öncülük yapmak ve burada yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve refahını artırmak maksadı ile ortaya koymuş olduğu programların önemli bir bölümünde başarı sağlamıştır. Bundan sonra da bu başarının devam edeceğine inanıyoruz’’ dedi.

Konuşmaların ardından sahneye davet edilen parti yöneticileriyle birlikte topluca kurdele kesilerek Ayrancı ilçesinde hayata geçirilen 8 projenin açılışı yapıldı. Daha sonra parti üst yöneticileri ile birlikte

BAHÇELİ AYRANCI’DA TAMAMLANAN 8 PROJENİN AÇILIŞINI YAPTI

Ayrancı ilçesinin modern bir şehir görünümüne kavuşacağının inancında olduğunu aktaran Bahçeli, ilçeye kazandırılan eserlerin toplu açılışını gerçekleştirdi.

MHP lideri Bahçeli’yi Ayrancı’da belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı, MHP ilçe teşkilatı, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar karşıladı. Bahçeli’nin belediye önünde kurulan sahnede halkı selamlamasının ardından konuşan belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı, ‘’ Bugün İlçemize teşriflerinizle bizlere büyük bir onur verdiniz. Şahsım, İlçem ve hemşerilerim adına zat-i alinize çok teşekkür ediyor şükranlarımı arz ediyorum. Sizi ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Muhterem Genel Başkanım, Ülkemizin en kritik dönemlerinde ortaya koyduğunuz politikalarla hepimize yol gösterici oldunuz, Tavır ve duruşlarınızla Milli Bekamızın ve İstiklalimizin sigortası ve güvencesi oldunuz. Sizin lütfunuz ve kıymetli hemşerilerimin destekleriyle Allaha Şükürler olsun ki 31 Mart Yerel Seçimlerinde de başarılı çıkarak 3. kez Belediye Başkanı seçilmek nasip oldu.’’ dedi.

Belediye çalışmalarına dair kısa bilgiler veren Başkan Büyükkarcı konuşmasında; ‘’Bugüne kadar olduğu gibi 3. Dönemimizde de “ Bu Memleket bizim, Bu Millet bizim” düsturu ile yüksek bir sorumluluk şuuru ve hizmet bilinci ile Bismillah diyoruz. Bu güne kadar; Yaptığımız bütün hizmetlerde Üretken Belediyecilik, Bütüncül Yaklaşım, Birlikte Yönetim İlkeleri doğrultusunda; İlçemizin acil içme suyu ihtiyacı için 40 km uzaklıktaki Toroslar’ın el değmemiş kaynak suyunu İlçemize getirerek yüz yıllık problemi çözdük. İlçemize bağlı köylerimizin de içme suyu problemini giderdik. 

Asbest borularla döşenmiş, 40 km lik şehir içi içme suyu şebeke hattımızın tamamını son teknoloji ürünü, insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan borularla değiştirdik. İlçemizin içme suyu telefon vs. bütün altyapısını yerinden etmeyi göze alarak şehir olmanın “ Olmazsa Olmaz” şartı Kanalizasyon Şebekesini Arıtma Tesisi ile birlikte sıfırdan yaptık. 7 Adet Caddemizi Sıcak Asfalt ile buluşturduk (200.000 m2). Geriye kalan Cadde ve Sokaklarımızın tamamına bahçe yolları dâhil Kilitli Parke taşı yaptık (250.000 m2). Yaptığımız proje ile İlçe Merkezimizde 4 adet Ana Cadde ve üç Meydan olmak üzere Güneşten elde ettiğimiz enerji ile aydınlatılmasını sağladık.  Bu Projemiz Türkiye geneli İlçe Belediyeleri arasında ödüle layık görülmüştür. Hizmet Araçlarımızın tamamını yenileyerek Araç Parkımızı günümüz ihtiyaçlarına göre büyüttük.

Sosyal Belediyecilik kavramında Yaşlılarımıza ve ihtiyaç sahiplerimize evde temizlik hizmetleri ile dokunmaktayız. Her yıl kurduğumuz Aşevi ile Mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ve kimsesizlere evlerine kadar yemek servisi yapmaktayız.  Hayırsever vatandaşımızın katkısı ile yapılan Taziye Evimizi ilçemizin hizmetine sunduk. Milli şuuru canlı tutmak adına her yıl öğrencilerimize ve halkımıza Çanakkale’ gezileri düzenlemekteyiz. Yöresel Ürünler Satış Merkezi, Belediye Hizmet Binası ve Ötüken Konutları inşaatımız devam etmektedir. Azimle çalışmaya, camiamızın yüz akı olmaya devam edeceğiz’’ sözlerine yer verdi.

Başkan Büyükkarcı’nın belediyedeki makamına geçen Genel Başkan Devlet Bahçeli, burada bir süre sohbet ettikten sonra Ankara’ya gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

Traktörlerle karşıladılar

Bahçeli, daha sonra Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu'na hayırlı olsun ziyaretin bulundu. İlçe girişinde traktörle karşılanan Bahçeli'ye burada Kazım Karabekir'in halıya dokunmuş portresi ve çeşitli hediyeler sunuldu. Yörük çadırında ağırlanan Bahçeli'ye ayran ikram edildi.  Görüşme daha sonra basına kapalı sürdü.

Okunma : 4875
Foto galeri
guney sigorta
MEVLANA YEMEK
seç
EKSPERTİZ
YARIŞMA
maboto
Gündem haberleri
Karamanlı kadın kocası tarafından öldürüldü
06 Aralık 2019 Okunma: 25913 Asayiş
Karaman'da büyük halı kampanyası
03 Aralık 2019 Okunma: 9898 Ekonomi
Meteoroloji saat verdi! Kar geliyor...
03 Aralık 2019 Okunma: 8356 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın