Karamandan.com

Karamandan.com

23 Temmuz 2019 Salı
Baba oğul muhtar adayı
Karaman'da baba oğul muhtar adayları komşu mahallelerden aday oldu.
Kategori : Siyaset
20 Mart 2019 13:03
 
Baba oğul muhtar adayı

Karaman'da baba oğul muhtar adayları komşu mahallelerden aday oldu.

Eski Muhtar İbrahim Eker Sekiçeşme Mahallesinden, oğlu Caner Eker ise komşu Abbas Mahallesinden muhtar adayı oldu. 

22 sene muhtarlık yapan İbrahim Eker 44 yıldır mahallesinde esnaflık yapıyor. 1987 yılından 2009 yılına kadar aralıksız 22 yıl muhtarlık yaptı. 

Oğlu Caner Eker de babası gibi yerel yönetimlerde tecrübeli bir isim. Karaman Belediyesinde Belediye Meclis Üyeliği, Belediye Encümen Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Caner Eker şimdi babasıyla beraber mahallesi Abbas'da muhtar adayı oldu. Belediye Başkan Yardımcılığı döneminde Fen işleri, imar, itfaiye ve Besko gibi birimlerden sorumlu olan Caner Eker'in mahallesine ciddi katkı sağlayacağı aşikar.

HAMAM ABBAS, YOL SEKİÇEŞME'DE

Fotoğrafta baba oğul iki muhtar adayının durduğu yer Abbas ve Sekiçeşme Mahallesinin kesişme noktası. Tarihi Sekiçeşme Hamamı Abbas Mahallesi sınırları içerisinde fakat önünden geçen yol Abbas Mahallesinde kalıyor.

"Babamla beraber stratejilerimizi belirliyor ve beraber çalışıyoruz" diyen Caner Eker Karamandan.com haber sitesine verdiği demeçte; Mahallelerimiz komşu olduğu için bir mahalleye yapılacak olan icraat diğer mahalleye de şüphesiz fayda sağlayacak. Baba oğul birlikte çalışıyoruz. Babamın 22 yıllık tecrübesi ile benim yeni nesil anlayışımı birleştirerek şehrimiz için mahallelerimiz özelinde çalışmalarımız oluyor." dedi.

3 MAHALLEYE DEV PROJE

Aday oldukları mahalleler için detaylı çalışma yaptıklarını söyleyen Caner Eker; "Abbas ve Sekiçeşme Mahallelerine yine komşu olan Koçakdede Mahallesinide kapsayan geniş kapsamlı bir kentsel dönüşüm projemiz var. Eğer bu üç mahalleyi kensel dönüşüme sokabilirsek hem mahallelerimiizn hem de şehrin kaderi değişir" dedi.

Okunma : 6355
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 30548 Asayiş
Sağ kurtulan olmadı; 7 ölü
21 Temmuz 2019 Okunma: 18175 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 13944 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın