Karamandan.com

Karamandan.com

18 Ağustos 2019 Pazar
Abidin Çağlayan; "Laf yapma gereğini yap"
AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın sözlerine sert tepki gösterdi.
Kategori : Siyaset
06 Ağustos 2019 00:14
 
Abidin Çağlayan; "Laf yapma gereğini yap"

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın sözlerine sert tepki gösterdi.

Kalaycı'nın Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleninde kullandığı ifadelere tepki koyan Abidin Çağlayan; "Milletimizin sizden beklediği laf yapmak değil gereğini yapmanızdır." dedi.

Geçtiğimiz gün Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı halka açık programda; eski belediye başkanlarına, gazetecilere ve sosyal medyadan kendisini eleştirenlere cevaben; "Diyorlarmış ki Savaş Kalaycı geldi geleli 3 ayda bir çok etkinlik yaptı. Yani şöyle demek istiyor aslında, bu değirmenin suyu nereden geliyor. Emmioğlu biz israfı kestik israfı. Emmioğlu sözüm sana, biz yandaş yoldaş gayırmayı kestik. Biz hortumlardan kestiklerimizi, artırdıklarımızı bu millete hizmet olsun diye sunuyoruz. Biz cebe çalışmıyoruz cebe. Bunlar yapılan hizmetlerden rahatsızlar. Tabi nasıl bir yer bıraktıklarını çok iyi biliyorlar. Allah rızası için bu yamyamlara fırsat vermemek adına bu kardeşinize dua edin" gibi ifadeler kullanmıştı.

Bu ağır ithamlar yenilir yutulur değil

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan Kalaycı'nın bu sözlerine cevaben Twitter'dan yaptığı açıklamada; Belediye Başkanı önceki dönem AK Partili Belediye yönetimlerini yandaşı yoldaşı kayırmakla, belediye kaynaklarını ceplerine atmakla hortumlamakla suçlamaktadır. Bu ağır ithamlar yenilir yutulur değildir.

Sayın başkan Karaman halkı size mührü ve anahtarı teslim etti, belediyenin tüm evrak ve belgeleri elinizde, tespit ettiğiniz suç ve suçlular varsa göreviniz gereği size düşen suç duyurusunda bulunarak suçluların yargılanmasını sağlamaktır.

Sayın başkan boş boş konuşmayacaksın, hele iftira hiç atmayacaksın çünkü size yakışmaz, iftira atmak ne inancımızda nede töremizde vardır. Milletimizin sizden beklediği laf yapmak değil gereğini yapmanızdır.

Sayın başkan varsa suçlular hakkında davanı aç sonuna kadar yanındayım ve bu davanın takipçisi olacağım. Ortada suç yoksa lütfen boş boş işlerle Karaman’ı oyalamayın. İcraat yapın iş yapın iş!. Karamanın sizden beklentisi budur. ifadelerini kullandı

Kalaycı gazetecilere de ithamda bulunmuştu

Kalaycı konuşmasında isim vermeden hedef aldığı gazetecilere de; "Diyorlarki şöyle yazarız, böyle yazarız yazarsanız yazın. Biz soğan yemedik ağzımız koksun. Allah'a çok şükür bize inanan insanların arasında alnımız ak gezecek kadar herşeyi bilinçli yapıyoruz. Ben Karamanlıların bir kuruşunu kimseye yedirtmem bundan herkes emin olsun." demişti.

Okunma : 16474
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Karaman’da namaz sırasında cami tavanı çöktü
16 Ağustos 2019 Okunma: 12267 Gündem
Karaman'da bıçaklı kavga 
15 Ağustos 2019 Okunma: 11722 Asayiş
Bayramlaşayım derken öldürdü
14 Ağustos 2019 Okunma: 10689 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın