Karamandan.com

Karamandan.com

22 Ocak 2019 Salı
Abdülkadir Ateş Başyayla Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
Başyayla Belediye Başkanlığı görevi için Abdülkadir Ateş, AK Parti'den aday adayı olduğunu açıkladı.
Kategori : Siyaset
08 Kasım 2018 16:13
 
Abdülkadir Ateş Başyayla Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Başyayla Belediye Başkanlığı görevi için Abdülkadir Ateş, AK Parti'den aday adayı olduğunu açıkladı.

AK Parti Başyayla Kurucu İlçe Başkanı Olarak ara vermeden 10 yıl bu görevi layıkıyla yerine getirdiğini ifade eden Ateş, görev verilmesi halinde Başyayla Belediye Başkan adaylığına talip olduğunu söyledi.

Kuruluş aşamasında, AK Parti'nin en zor zamanlarında İlçe Başkanlığı  görevini üstlendiğini, siyasete 23 yaşındayken İlçe Başkanı olarak başladığını dile getiren Ateş, "Genç yaşta bu kutsal göreve beni layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a duacıyız. Başyayla Merkez ve Köylerimizde vatandaşın gönlünde yer edindiğim inancındayım, Belediye Başkan adaylığımın kendime tevdi edilmesi durumunda İlçe Teşkilatıyla uyum içinde çalışarak iyi bir seçim sonucu çıkacağım." dedi.       

Abdülkadir Ateş kimdir?

10.01.1978 Hollanda/Rotterdam’da doğdu. İlkokul eğitimini Başyayla Şirindere İlkokulu, Ortaokul eğitimini Ermenek İmam Hatip Ortaokulu ve lise eğitimini ise Ermenek Lisesi’nde tamamladı. Yaklaşık 13 sene boyunca Başyayla İlçe merkezinde yerel işletmecilik yaptı.

Bu süre zarfında AK Parti Teşkilatı kuruluş süreci içerisinde, AK Parti Başyayla İlçe Teşkilatı kurucu ilçe başkanı olarak 10 sene ara vermeksizin, aktif olarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü.

AK Parti tüzüğünde bulunan 3 dönem kuralı sebebi ile, ilçe başkanlığı görevini bu süreçte devretmek zorunda kaldı.16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen Anayasa Değişikliği Referandum sürecinde Ankara merkezli kurulan Evet Destekleme Platformu’nda Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinde bulundu.

Halen, Hak-İş Sendikası’na bağlı Öz Sağlık- İş Karaman temsilciliği görevini yürüten Ateş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Okunma : 1864
TEKİN
guney sigorta
Gündem haberleri
Baba ile kızının içinde bulunduğu pikap araca silahlı saldırı
19 Ocak 2019 Okunma: 7401 Asayiş
Karaman'da silahlı kavga: 1 yaralı
19 Ocak 2019 Okunma: 7364 Asayiş
ÜNÜVAR VE YILDIRIM AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ
20 Ocak 2019 Okunma: 5006 Magazin
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın