Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2020 Salı
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Değişti
Karaman AK Parti Kadın Kolları Başkanı İmiş Gönenç'in kendi isteği üzerine istifa etmesinin ardından yeni başkan ataması yapıldı.
Kategori : Siyaset
12 Ağustos 2020 16:10
 
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Değişti
karaman

Karaman AK Parti Kadın Kolları Başkanı İmiş Gönenç'in kendi isteği üzerine istifa etmesinin ardından yeni başkan ataması yapıldı.


Buna göre yeni AK Parti Karaman Kadın Kolları Başkanı Fatma Coştu oldu.

Yeni Başkan Fatma Coştu bugün Ankaraya çağrılarak mazbatası teslim edildi. 1997 Karaman doğumlu Fatma Coştu İslami İlimler ve Sosyal Hizmetler bölümünleri mezunu. Fatma Coştu bugün itibariyle AK Parti Karaman Kadın Kolları başkanı olarak vazifeye başlamış oldu.

İmiş Gönenç; Erdoğan'ın bir neferiyim

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız mevcut Başkan İmiş Gönenç; "Ağustos 2017 tarihinde, Olağan Kadın Kolları Kongresi ile üstlendiğim AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanlığı görevimi istediğim müsaade üzerine, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Sn Lütfiye Selva ÇAM'ın tensipleriyle Fatma COŞTU kardeşimize devretmiş bulunmaktayım. AK Parti Kadın Kolları çalışmalarını başarı ile yürüteceğine olan inancımla gerçekleşen atamanın şahsına, partimize, ilimize ve teşkilatlarımıza hayırlı olmasını temenni ederim...

Bu kutlu davada 2014 yılından bugüne değin ve son olarak yaklaşık 3 yıldır İl Kadın Kolları Başkanlığı görev sürecimde birlikte yol aldığımız yakın çalışma arkadaşlarıma, il ve ilçelerimizdeki tüm dava arkadaşlarıma, Ana Kademe, ilçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarıma ve yönetimlerine, İl Başkanımız Sn Abidin ÇAĞLAYAN nezdinde tüm İl Başkanlarıma, Milletvekillerimiz Dr. Recep ŞEKER, Av. Selman Oğuzhan ESER'e , Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Sn Lütfiye Selva ÇAM nezdinde tüm MYK ve MKYK üyesi başkanlarıma, her koşulda anlayışla, özveriyle yanımda olan aileme teşekkür ediyorum.

Bugünden sonrası için temennim, ömrümüz vefa ettiği müddetçe Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bir neferi, AK Davamızın bir münevveri olarak devam etmektir." dedi.

Fatma Coştu Kimdir?

1997 yılında Karaman’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gazi Mustafa Kemal İlköğretim okulunda tamamladı. 2015 yılında Karaman Anadolu İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İslami İlimler fakültesinden ve İkinci Üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Hizmetler bölümünden mezun olmuştur.

Başlangıç seviyesinde İngilizce ve orta seviyede Arapça bilmektedir.

Türkiye Öğrenci Meclisi’nde 11. Dönem Karaman İl Öğrenci Meclis Başkanlığı yapmıştır.

AK Parti Karaman Gençlik Kolları Lise teşkilatında (Yeni Seçmen Birimi) kurucu başkanlık görevi ile siyasete adım atmış ve çeşitli görevlerde bulunmuştur. AK Parti Karaman 6. Olağan İl kongresinde İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiş akabinde İl başkan yardımcılığı yapmıştır. 2019 Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM)’nde Bilgi İşlem Sorumlusu olarak görev almıştır. Halen AK Parti Karaman il başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Karaman Önder İmam-Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Hanım Komisyonu Başkanı olarak görev alan Çoştu bunun yanı sıra muhtelif sivil toplum kuruluşlarında da çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

İmiş Günenc Kimdir?

Binlerce Karamanlının kimliğinde imzası bulunan eski Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi İmiş Günenç AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksu'dan başkanlığı devralarak 2017 yılında bu yana Karaman AK Parti Kadın Kolları başkanlığı görevini yürütüyordu. Karaman ili Ayrancı ilçesi Kavaközü Köyünde 1968 yılında dünyaya gelen Günenç, Karaman Ticaret Lisesi mezunu. İlk olarak Ayrancı Nüfus Müdürlüğü’nde veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak memuriyete başladı. Sonradan Karaman Nüfus Müdürlüğü’ne tayin olan Gönenç, iş hayatına devam ederken, Açıköğretim İşletmeyi bitirdi. Sınavları kazanarak memurluktan amirliğe terfi eden İmiş Günenç Karaman Ayrancı ilçesi Nüfus Müdürlüğü’ne Nüfus Müdürü olarak atandı. 2005 yılında da Karaman Nüfus Müdürlüğü’ne, Karaman Merkez ilçe Nüfus Müdürü olarak tayin oldu. 2014 yılı Nisan ayında 26 yıl görev yaptığı Nüfus İdaresinden kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Aynı yıl gönül verdiği Adalet ve Kalkınma Partisine üye oldu. Evli ve 2 çocuk annesi olan İmiş Günenç, Özel Eğitime Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’ne ve Karaman Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi. Yeni kent konseyi kadın meclisi öğrenci destek gurubu üyeligi devam ediyor.

Kaynak: Karamandan.com

Okunma : 8370
Foto galeri
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
SON DAKİKA: ŞEHİDİMİZ VAR
18 Eylül 2020 Okunma: 16333 Gündem
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 12586 Gündem
Sanayi köprülü kavşağında trafik kazası
18 Eylül 2020 Okunma: 8676 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın