Karamandan.com

Karamandan.com

26 Mart 2019 Salı
Verilen Kanlar Kurtarılacak Canlar İçin
Kale İlkokulu ve Türk Kızılayı iş birliği ile kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.
Kategori : Sağlık
09 Ocak 2019 17:08
 
Verilen Kanlar Kurtarılacak Canlar İçin

Kale İlkokulu ve Türk Kızılayı iş birliği ile kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Sosyal sorumluluk bilinci içerisinde öğrenci, öğretmen ve velilerle ortak bir çalışmaya imza atılarak Kale İlkokulunda kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kampanya çerçevesinde gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Türk Kızılayı Karaman Temsilcisi Adem Küçükyarma, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen ve veliler katıldı.

“Bağışladığınız her kan ile kurtarılacak 3 can’ sloganlarıyla yola çıkan Kale İlkokulu, Türk Kızılayı iş birliği ile gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası kapsamında kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak için öğrencilere konferanslar verdi. Velilere ve komşu okullara mektuplar gönderilerek bilgilendirmelerde bulunuldu.

Duyarlı davranışlarından dolayı Kale İlkokulu yöneticilerini, öğretmen, öğrenci ve velilerini tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, kan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi. İl Müdürü Kuntoğlu, her bireyin ihtiyaç duyabileceği hayati öneme sahip kan ihtiyacına yönelik küçük yaştan itibaren bilinç kazandırılmasının önemine değindi.

Kampanya çerçevesinde kan bağışı ile ilgili düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeler verilerek program sona erdi.

Kan bağışında bulunmak isteyenler saat 18.30’a kadar Kale İlkokulundaki kampanyaya destek verebilir.

Sosyal sorumluluk bilinci içerisinde öğrenci, öğretmen ve velilerle ortak bir çalışmaya imza attıklarını belirten Okul Müdürü Emin Uğuz, “Öğretmen, öğrenci ve velilerimizle bir kampanyayı başlattık.  Kampanya için çeşitli Bir kimsenin iyilik yapmasına vesile olmak o iyiliği yapmak gibidir düsturu ile geniş katılımın sağlanması için okulumuz kan bağışı kulübü, idare ve öğretmenler olarak büyük çaba sarf edilmektedir. Konunun önemini vurgulamak açısından okulumuzda kampanya günü ödüllendirilecektir. Vereceğimiz kan, sağlığınızın zekatı olsun diyerek 9 Ocak 2019 Çarşamba günü 12.00-18.30 saatleri arasında kan vermek isteyen herkesi Kale İlkokuluna bekliyoruz” dedi. 

Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. 

Okunma : 964
Foto galeri
guney sigorta
tekin
maboto
ak parti
Gündem haberleri
Meteoroloji'den Karaman için 'Sarı Alarm'
22 Mart 2019 Okunma: 18806 Hava Durumu
Karamanlı Asker Şehit Oldu!
23 Mart 2019 Okunma: 18186 Asayiş
ÖLÜM VİRAJI YİNE CAN ALDI
25 Mart 2019 Okunma: 12374 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın