Karamandan.com

Karamandan.com

19 Haziran 2019 Çarşamba
Sigarayı bıraktıktan sonra ciğerleri ne temizler?
Sigara tüketimi en çok akciğerlere zarar verirken ciğerlerde yoğun miktarda zehir birikimine ve bu iç organın optimum seviyede çalışamamasına sebep olur.
Kategori : Sağlık
04 Ocak 2019 10:00
 
Sigarayı bıraktıktan sonra ciğerleri ne temizler?

Sigara tüketimi en çok akciğerlere zarar verirken ciğerlerde yoğun miktarda zehir birikimine ve bu iç organın optimum seviyede çalışamamasına sebep olur. Bu zararlı etkileri önlemek için akciğerlere faydalı çilek detoksu uygulaması yapılabilir.

Sigarayı bıraktıktan sonra ciğerleri temizleyen limon suyu

Sigara tüketimi sırasında insanların vücudundaki C vitamini miktarı ciddi anlamda azalmaktadır. Bu sebeple de temizleyici ve vücudu eski haline getirici ürünler arasında genel olarak içeriğinde C vitamini olan ürünler seçilmektedir. Limon da içerisinde yoğun miktarda C vitamini barındıran ürünlerden birisidir. Bu sebeple de insanların düzenli olarak limon tüketimi yapmaları çok büyük önem arz eder. Ciğerlerini temizlemek isteyen kişiler 300 ml. suyun içerisine iki limonun suyunu sıktıktan sonra bunu düzenli bir şekilde içmeye başlayabilirler. Bu ürün kahvaltıdan hemen önce içildiğinde sonuçlar çok iyi düzeyde olacaktır.

Sigarayı bıraktıktan sonra ciğerleri temizleyen havuç ve greyfurt suları

Ciğerleri temizleyen ürünler arasında greyfurt ve havucun yeri çok büyüktür. Greyfurt, aynı limonda olduğu gibi muhteşem bir C deposu olarak görevini yerine getirmektedir. Bunun için kişilerin 300 ml. kadar greyfurt suyu tüketmesi gerekir. Bu tüketimi yaparken yeterli miktarda kullanılan greyfurt ciğerlere direkt olarak etki edebilir. Bunun yanında 300 ml. kadar havuç suyu tüketimi de çok önemlidir. İçerisinde bulunan A vitamini ve diğer mineraller sayesinde ciğerlerin eski haline gelmesini sağlamaktadır. Havuç suyu ve greyfurt suyunun öğle yemeklerinden önce tüketilmesi uygun olacaktır.

Yabanmersini Suyunun akciğere faydası

Yabanmersini ülkemizde sürekli olarak tüketilen ürünler arasında gösterilmez. Ancak son dönemde ülkemizde de ithalatı yapılarak tüketimine başlanmaktadır. Bu aşamada birçok kişi düzenli olarak bu mucize meyveyi tüketerek faydalarını kısa süre içerisinde vücutlarında görmeye başlarlar. Sigaranın zararlı etkilerinden kurtulmak isteyen kişilerin de yabanmersini suyunu düzenli olarak tüketmesi gerekmektedir. Yemek sırasında rahatlıkla tüketilebilen bu su ciğerleri en iyi biçimde temizlemektedir. Yemek sırasında 400 ml. yabanmersini suyu tüketmek oldukça doğru bir adım olacaktır. Eğer mümkünse sigarayı bırakan kişilerin yatmadan hemen önce de bu sudan tüketmeleri önemlidir.

Ciğerleri temizlemek için ne yapılmalı?

Ciğerlerin temizlenmesinde tüketilen gıdaların yanı sıra kişilerin gün içerisinde yaptıkları egzersizler de çok önemlidir. Vücut içerisinden toksinlerin atılmasını sağlayan egzersizler etkili olabilir. İnsanlar ter yoluyla toksinlerden kurtulduğundan koşu ya da benzeri aktiviteler bu konuda çok etkili olacaktır. Buna ek olarak kişilerin özel okaliptüs yağlarını kullanarak yapacakları nefes egzersizleri de ciğerlerinin temizlenmesi için çok önemli olur. Gün içerisinde çok kısa bir süreyi bu egzersizlere ayırmaları yeterli olmaktadır. Bu şekilde adımlar atıldığından insanların ciğerlerindeki hasarlar kısa süre içerisinde kapatılacak ve çok daha güzel bir hayat sürmeye başlayacaklardır. Sigara kullanımında ilk hedef alınan iç organ olan akciğerde yaşanan kirlenmenin ortadan kaldırılması için gereken adımların düzenli olarak atılması vücut için son derece faydalı olacaktır. Sigara nedeniyle akciğerde meydana gelen hasarların giderilmesi konusunda etkili olan ve doğal temizleme etkisi yaratan akciğer şurubu fiyatı itibariyle oldukça uygundur. 

Okunma : 939
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da "sarıkız" alarmı
18 Haziran 2019 Okunma: 30267 Asayiş
Karaman’da silahlı saldırıya uğrayan iki kişi yaralandı
15 Haziran 2019 Okunma: 14892 Asayiş
Karne almayı beklerken babasının vefat haberini aldı
16 Haziran 2019 Okunma: 11547 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın